Zaskakujące słowa Mosbacher: „Polsce należą się przeprosiny”

Georgette Mosbacher to była ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce. Obowiązki na tym stanowisku pełniła od 6 września 2018 roku do 20 stycznia 2021 roku.

Polecamy również: Rozłam w partii „Korwin”. Trzech posłów odchodzi

W ostatnim czasie media obiegł wywiad, który amerykańska polityk udzieliła dla polskiego portalu Interia. Tematem rozmowy była przede wszystkim Rosja i Ukraina, które od ponad dwóch tygodni są w stanie wojny. Nie zabrakło także tematów dotyczących Polski.

Była ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce w udzielonym wywiadzie podkreśliła, że Polska jest dzisiaj najważniejszych krajem regionu, który koordynuje politykę humanitarną oraz transport broni na Ukrainę.   Dodała przy tym także, że Polska jest przykładem państwa, które stopniowo zwiększa swoje wydatki na obronność oraz także modernizowanie swoich sił.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Amerykańska polityk zwróciła uwagę na relację między Warszawą i Unią Europejską. Mosbacher wspomniała przy tym o praworządności w naszym kraju. Była ambasador wspomniała także o tym, że Polsce należą się przeprosiny ze strony Stanów Zjednoczonych oraz także Unii Europejskiej.

Georgette Mosbacher: „Uważam, że Polsce należą się przeprosiny”.

Georgette Mosbacher w trakcie udzielonego wywiadu była pytano o to, czy w konsekwencji wojny na trwałe może się zmienić pozycja Polski. Była ambasador na to pytanie odpowiedziała, że:

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Myślę, że tak. Polska jest dzisiaj najważniejszym państwem regionu, które koordynuje politykę humanitarną oraz transport broni na Ukrainę. Jesteście w pełnym tego słowa znaczeniu wschodnią flanką NATO – kluczowym elementem architektury bezpieczeństwa kontynentu. Warszawa jest modelowym przykładem stopniowego zwiększania wydatków na obronność oraz modernizacji armiimówiła amerykańska polityk.

Niestety niektórzy nie chcą uznać tego faktu. Unia zajmuje się w tej chwili praworządnością w Polsce i debatuje nad sankcjami. Pora powiedzieć to głośno – jeśli chodzi o problemy z praworządnością, spora część z tego, co docierało na Zachód była efektem rosyjskiej dezinformacji. Zarówno Unia jak i Ameryka przyjmowały ją bezkrytyczniemówiła Mosbacher.

Polecamy również: Smutna wiadomość. Nie żyje znany polski aktor

Następnie dziennikarz przypomniał byłej ambasador, że ona także krytykowała część polityki polskiego rządu. Wspomniał tu o kwestii wolnych mediów.

Owszem, tam gdzie trzeba było, krytykowałam. Polska ma problemy z sądami, ale wierzę, że to etap przejściowy. Gdyby było tak źle, jak to przedstawiają w Brukseli, amerykańskie firmy nie inwestowałyby nad Wisłą miliardów dolarów. Uważam, że Polsce należą się przeprosiny. Ze strony Unii i USA. W wielu rzeczach byliście od nas mądrzejsipowiedziała była ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Źródło: Interia

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)