Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Minister Paweł Jabłoński z resortu spraw zagranicznych odmówił dziennikarzom Gazety Wyborczej oraz także stacji telewizyjnej TVN przeprowadzenia z nim rozmowy.

Oburzenia takim obrotem spraw nie kryli przedstawiciele mediów. Mimo wszystko na samej odmowie krótka rozmowa się nie zakończyła. Polityk reprezentujących rząd Zjednoczonej Prawicy postanowił uzasadnić swoją postawę. Co dokładnie powiedział?

Polecamy także: O tym Nitras chciałby zapomnieć? Politycy PiS pokazali to nagranie (wideo)

Nie jest tajemnicą, że największe ugrupowania polityczne w Polsce jedne media dążą większą sympatią w przeciwieństwie do drugich. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele. Nie ulega wątpliwości, że konfrontacja między dziennikarzem Telewizji Polskiej a politykiem choćby Platformy Obywatelskiej może prędzej obrócić się w zalążek awantury, niż to ma miejsce w stosunku do polityka Prawa i Sprawiedliwości rozmawiającego z pracownikiem TVP.

Podobnie jest w innym zestawieniu, gdzie dochodzi do dyskusji między politykiem rządu lub Zjednoczonej Prawicy a dziennikarzem na przykład stacji TVN. Jednak w obu przypadkach każdy może odnieść inne subiektywne wrażenie oparte na własnych obserwacjach i doświadczeniach.

Polecamy również: Bardzo przykra wiadomość. Nie żyje zasłużony Polak i bohater

Zdecydowany dystans do właśnie dziennikarza TVN i także dziennikarki Gazety Wyborczej wyraził w tym tygodniu wiceminister spraw zagranicznych – Paweł Jabłoński, który odmówił rozmowy z tymi dziennikarzami. Takim stanem rzeczy pracownicy dwóch popularnych mediów nie byli zbytnio zachwyceni.

Minister Paweł Jabłoński kontra dziennikarze Gazety Wyborczej i TVN

Na portalu Twitter opublikowano nagranie, na którym zarejestrowano próbę rozmowy dziennikarzy stacji telewizyjnej TVN i Gazety Wyborczej z wiceministerem spraw zagranicznych – Pawłem Jabłońskim. Minister odmówił jednak rozmowy z dziennikarzami, kiedy po chwili zorientował się, że stoją przed nim przedstawiciele GW oraz także TVN.

Polecamy również: To koniec Kurdej-Szatan? Nowa zaskakująca informacja obiegła media

Odmowa zdecydowanie nie spodobała się dziennikarzom. W tej sytuacji minister uzasadnił swoje stanowisko tym, że woli udzielać im odpowiedzi w rozmowach na żywo, ponieważ w innej formie jego wypowiedź może wycięta i wstawiona według ministra w inny kontekst. Nagranie z tej sytuacji opublikowała za pośrednictwem mediów społecznościowych Gazeta Wyborcza. Wideo umieszczamy poniżej.

Źródło: Twitter/Gazeta Wyborcza

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)