Rozłam w partii „Korwin”. Trzech posłów odchodzi

Konfederacja to formacja, która składała się do dziś z trzech środowisk. Mowa tu o Ruchu Narodowym, partii Korwin oraz Grzegorzu Braunie.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Dziś jednak media obiegła wiadomość o decyzji trzech posłów, którzy prócz Konfederacji, byli także reprezentantami formacji prowadzonej przez Janusza Korwin-Mikkego. Artur Dziambor, Jakub Kulesza i Dobromir Sośnierz poinformowali o odejściu z „Korwin”.

Konfederacja to jedna z najmłodszych ugrupowań politycznych w polskim Sejmie. W jej skład wchodzi między innymi partia „Korwin”, której liderem jest Janusz Korwin-Mikke. Polityk od lat słynie ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi. Od dawna także nie brak było wypowiedzi jego byłych politycznych kompanów, którzy jednoznacznie dawali do zrozumienia, że pewne wypowiedzi JKM były dla nich po prostu niezrozumiałe i szkodzące formacji, którą w danym czasie tworzyli.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Kontrowersyjność Janusza Korwin-Mikkego przyniosła swoje skutki także wewnątrz Konfederacji. Dziś posłowie Dobromir Sośnierz, Jakub Kulesza i Artur Dziambor poinformowali, że opuszczają szeregi partii „Korwin” i zakładają własne struktury polityczne. Na ten moment nie jest jednak znana nazwa nowej formacji, na której czele staną trzej wymienieni wyżej parlamentarzyści.

Konfederacja i rozłam w partii Korwin

Partia „Korwin” straciła dziś trzech posłów. Są nimi Jakub Kulesza, Dobromir Sośnierz oraz Artur Dziambor. O swojej decyzji trzej politycy poinformowali za pośrednictwem zorganizowanej konferencji prasowej. W jej trakcie zwrócono przede wszystkim uwagę na kontrowersyjne wypowiedzi Janusza Korwin-Mikkego.

Polecamy również: Smutna wiadomość. Nie żyje znany polski aktor

W tej sytuacji głos za pośrednictwem mediów społecznościowych zabrał jeden z bardziej popularnych polityków partii Korwin – Sławomir Mentzen.

Koledzy Jakub Kulesza, Artur Dziambor i Dobromir Sośnierz postanowili dziś opuścić szeregi partii KORWiN, pozostając dalej w Konfederacji. Oczywiście życzę kolegom jak największych sukcesów. Jest mi zupełnie obojętne, kto w Polsce wprowadzi wolny rynek. Jeżeli uda się to właśnie im, tym lepiej, będę miał mniej pracy do wykonania.  Może to tym razem uda się zbudować partię prawdziwie wolnościowąbrzmi fragment wpisu polityka.

Źródło: Media Społecznościowe

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)