Emocjonalne wystąpienie Gasiuk-Pihowicz. Terlecki zaregował w swoim stylu (WIDEO)

Kamila Gasiuk-Pihowicz przemawiała w Sejmie 9 marca. Wystąpienie polityk Koalicji Obywatelskiej dotyczyło sytuacji humanitarnej w Polsce w związku z napływem do naszego kraju uchodźców w związku z wojną na Ukrainie, która trwa już dwa tygodnie. Wypowiedzi posłanki towarzyszyły także spore emocje, na które uwagę zwrócił Ryszard Terlecki. 

Polecamy również: Rozłam w partii „Korwin”. Trzech posłów odchodzi

Sytuacja na wschodzie Starego Kontynentu jest uważnie śledzona przez cały świat już od dwóch tygodni. Wojna na Ukrainie rozpoczęła się 24 lutego w wyniku agresji wojsk Federacji Rosyjskiej.

W tych dramatycznych momentach życie wielu milionów cywilów zmieniło się diametralnie. Z tego powodu wielu z nich postanowiło szukać schronienia w innych państwach. Wśród nich jest przede wszystkim Polska.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Temat dotyczący napływających do Polski uchodźców został poruszany także w Sejmie. Do sieci trafił między innymi fragment bardzo emocjonalnego przemówienia Kamili Gasiuk-Pihowicz z Koalicji Obywatelskiej.

Posłanka postanowiła zadać kilka pytań pod adresem rządzących w związku z aktualną sytuacją kraju. Na końcu wystąpienie postanowił podsumować wicemarszałek Ryszard Terlecki z Prawa i Sprawiedliwości.

Kamila Gasiuk-Pihowicz i komentarz Ryszarda Terleckiego

Wojna między Ukrainą a Rosją trwa już 14 dni. Atak ze strony Rosjan rozpoczął się 24 lutego z samego rana. Od tego momentu oczy całego świata bacznie śledzą rozwój wydarzeń na wschodzie Starego Kontynentu.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

W obliczu zagrożenia wywołanego walkami wojsk wielu cywilów postanowiło opuścić terytorium swojego państwa i udać się w bezpieczne miejsca. Jednym z takich właśnie miejsc jest Polska, która przyjęła sporą ilość osób.

Polecamy również: Smutna wiadomość. Nie żyje znany polski aktor

Z informacji medialnych wynika, że do tej pory od początku wojny na Ukrainie przez przejścia graniczne na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie do Polski dotarło 1,43 miliona osób. Przyjęcie takiej liczby osób to bez wątpienia spore wyzwanie dla całego państwa.

Na ten aspekt zwróciła uwagę Kamila Gasiuk-Pihowicz w trakcie swojego przemówienia z 9 marca w Sejmie. Na sam koniec do wypowiedzi polityk KO odniósł się wicemarszałek Ryszard Terlecki.

Około 11:11:00:

Źródło: Twitter, YT

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)