Smutne wieści. Nie żyje wybitna polska aktorka znana z hitu TVP

Nie żyje Hanna Wolicka. Aktorka związana przede wszystkim z Teatrem im. Stefana Jaracza w Olsztynie, który to poinformował na swojej stronie o śmierci artystki. Hanna Wolicka jest także znana widzom jednego z serialowych hitów Telewizji Polskiej. Aktorka zmarła w wieku 88 lat. W trakcie życia była również odpowiedzialna za kształcenie przyszłych aktorów w Studium Aktorskim.

Polecamy także: Tomaszewski prosto z mostu. Mocne słowa na temat Paulo Sousy

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci HANNY WOLICKIEJ. wybitnej aktorki, cenionej nauczycielki w Studium Aktorskim. Miała 88 lat. – poinformowano na stronie Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

Polecamy także: Platforma pogrążona w smutku. Nie żyje popularny polityk PO

Hanna Wolicka była absolwentką warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Debiutowała w 1958 roku rolą Stelli w „Tramwaju zwanym pożądaniem” T. Williamsa. Występowała w teatrach w Białymstoku, Bydgoszczy, Poznaniu, Koszalinie, Toruniu. Z olsztyńskim Teatrem im. Stefana Jaracza związała się w połowie lat 60.

Polecamy także: Bezlitosna riposta. Zybertowicz odpowiada bezpośrednio Lisowi

Widzowie małego ekranu mogli ją spotkać także na antenie Telewizji Polskiej w dość popularnej produkcji „Dom nad rozlewiskiem” oraz jego kontynuacji: „Życie nad rozlewiskiem”, „Nad rozlewiskiem” i „Cisza nad rozlewiskiem”.

Nie żyje Hanna Wolicka

Hanna Wolicka przyszła na świat w 1933 roku w Warszawie. To właśnie tam ukończyła PWST.  Występowała w teatrach w Białymstoku, Bydgoszczy, Poznaniu, Koszalinie, Toruniu. Z kolei z olsztyńskim Teatrem im. Stefana Jaracza związała się w połowie lat 60. Hannę Wolicką lubiła i ceniła publiczność, która w głosowaniach kilkakrotnie nagrodziła artystkę Teatralną Kreacją Roku. Aktorka została też odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi oraz Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Polecamy również: Ochojska skomentowała zdjęcie z dziećmi. Padły bulwersujące słowa (foto)

Aktorka przez wiele lat nauczała także przyszłych aktorów w Policealnym Studium Aktorskim.  Niegdyś została poproszona o podanie najważniejszych ról. W związku z tym wymieniła między innymi: Glorię Wilton w „200.000 i jeden” S. Capelli, Angustias w „Domu Bernardy Alba” F. G. Lorki, Pannę Anielę z „Dam i huzarów” A. Fredry, Pułkownikową w „Śnie” F. Dostojewskiego, Podstolinę w „Zemście” A. Fredry, Matkę w „Szklanej menażerii” T. Williamsa, Fiokłę Iwanownę z „Ożenku” Gogola, Augustę w „Osiem kobiet” R. Thomasa, Panią Jourdain w „Mieszczaninie szlachcicem” Moliera i Ernę z „Prezydentek” Wernera Schwaba.

Źródło: RMF FM, Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie 

Polecamy także: 

Niepokojący wpis także Beaty Szydło. Sytuacja jest poważna

Tego się Lempart także nie spodziewała. Dostała nietypowy prezent od młodego mężczyzny (wideo)

Tego Trzaskowski także mógł się nie spodziewać. Mocne pytanie Kraśki w TVN (wideo)

Dziennikarz bezlitosny dla Kurdej-Szatan. Zadał jej także bardzo mocne pytanie (wideo)

To koniec? Zaskakujące informacje dot. także dalszych losów Mejzy