Skandal w Poznaniu. Tak pożegnano odjeżdżającego Andrzeja Dudę (wideo)

W bardzo kontrowersyjny sposób pożegnany w Poznaniu został prezydent Andrzej Duda. Głowa państwa przebywała w stolicy województwa Wielkopolskiego z okazji obchodów 103. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Skorzystać z się okazji postanowili przedstawiciele KOD-u, a więc Komitetu Obrony Demokracji, którzy pojawili się w trakcie obecności prezydenta w Warszawie.

Polecamy także: Tomaszewski prosto z mostu. Mocne słowa na temat Paulo Sousy

Wcześniej w mediach społecznościowych pojawiła się informacja, która nawoływała do zgromadzenia się w trakcie wizyty Andrzeja Dudy. Przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji mieli wówczas także na uwadze sprawę dotyczącą nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która ostatecznie przez Andrzeja Dudę została zawetowana.

Polecamy także: Platforma pogrążona w smutku. Nie żyje popularny polityk PO

„Jest to doskonały moment, abyśmy my — mieszkańcy miasta Poznania — przypomnieli mu, czego oczekujemy w związku z naszą walką o wolność słowa i prawo do rzetelnej, niezależnej informacji oraz w związku z tym, że na jego biurku na veto czeka ustawa lex TVN. Przygotujmy zatem te same banery, kartony oraz hasła, których używaliśmy podczas ostatniej manifestacji” — pisali przedstawiciele Pokolenia KOD.

Polecamy także: Bezlitosna riposta. Zybertowicz odpowiada bezpośrednio Lisowi

Następnie do mediów społecznościowych dostało się nagranie, na którym widać było sposób i hasła za pomocą których działacze KOD postanowili pożegnać odjeżdżającego prezydenta.

Prezydent Andrzej Duda i pożegnanie w Poznaniu

Na temat prezydenta Andrzeja Dudy w ostatnim czasie zrobiło się szczególnie głośno przede wszystkim za sprawą nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która została określona mianem „lex TVN”. Prezydent stanął przed wyborem trzech możliwości, którymi były: podpisanie ustawy, skierowanie jej do Trybunału Konstytucyjnego lub zastosowanie wobec niej prawa weta. Ostatecznie Andrzej Duda wybrał ostatnią z wymienionych możliwości.

Polecamy również: Ochojska skomentowała zdjęcie z dziećmi. Padły bulwersujące słowa (foto)

Na taki scenariusz szczególnie liczyła między innymi opozycja i związane z nią środowiska takie jak choćby Komitet Obrony Demokracji, który pojawił się w Poznaniu e trakcie wizyty Andrzeja Dudy z okazji 103. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Wśród zgromadzonych padało między innymi takie hasło jak „będziesz siedział”. Nagranie poniżej.

Źródło: Onet

Polecamy także: 

Niepokojący wpis także Beaty Szydło. Sytuacja jest poważna

Tego się Lempart także nie spodziewała. Dostała nietypowy prezent od młodego mężczyzny (wideo)

Tego Trzaskowski także mógł się nie spodziewać. Mocne pytanie Kraśki w TVN (wideo)

Dziennikarz bezlitosny dla Kurdej-Szatan. Zadał jej także bardzo mocne pytanie (wideo)

To koniec? Zaskakujące informacje dot. także dalszych losów Mejzy