Ważna decyzja sieci „Biedronka” . Stanowczy ruch w stronę Rosji i Białorusi

Sieć znanych w Polsce sklepów „Biedronka” wycofuje ze swojej oferty produkty, które zostały wyprodukowane przez dostawców, którzy są zarejestrowani na terenie Federacji Rosyjskiej oraz Republiki Białorusi. Taką wiadomość podało biuro prasowe sieci we wtorek.

Polecamy również: To cios dla Putina. Ukraina podaje najnowsze dane strat rosjan

Od niespełna już tygodnia trwa konflikt między Ukrainą a Rosją. Rozpoczął go atak ze strony sił Rosyjskich. Od zeszłego czwartku Ukraińcy stawiają silny opór względem sił agresora. Głosy potępienia względem Rosji spływają z wielu stron. Kreml oprócz sankcji gospodarczych musi się liczyć także z konsekwencjami choćby w wymiarze sportowym.

Wczoraj FIFA i UEFA poinformowały o zawieszeniu Rosji. W tej sytuacji raczej mało prawdopodobne jest przeprowadzenie spotkania Polski z Rosją w ramach baraży do Mistrzostw Świata. Biało-czerwoni raczej w ostatecznym meczu zmierzą się ze zwycięzcą barażu Czechy – Szwecja.

Polecamy również: Niepokojący wpis prezydenta nt. Ukrainy. „Sytuacja jest trudna”

W bieżącej sytuacji liczy się w zasadzie każdy gest. Konkretny ruch wykonała sieć sklepów „Biedronka”, która poinformowała o tym, że wycofuje ze swojej oferty produkty, które zostały wyprodukowane przez dostawców, którzy są zarejestrowani na terenie Federacji Rosyjskiej oraz Republiki Białorusi.

Biedronka wycofuje ze swoich sklepów produkty z Rosji i Białorusi

– 1 marca br. sieć Biedronka wycofuje produkty wyprodukowane przez dostawców zarejestrowanych na terenie Federacji Rosyjskiej oraz Republiki Białorusi ze swojej oferty. Decyzja ta jest podyktowana sprzeciwem wobec bezprecedensowej agresji przeciw niepodległej Ukrainie i dotyczy łącznie 16 produktówpoinformowało biuro prasowe popularnej w Polsce sieci sklepów.

Polecamy również: To już oficjalne. Surowa kara dla Rosji od FIFA i UEFA

W związku z podjętą decyzją sieci Biedronka, 1 marca br., zostaje zablokowana sprzedaż produktów rosyjskich i białoruskich oznaczonych m.in. kodami EAN zaczynającymi się od cyfr w zakresie 460-469 oraz 481poinformowała sieć.

Polecamy także: Tego się Putin nie spodziewał. To zrobili hakerzy z jego Jachtem

Wojna na Ukrainie zaczęła się 24 lutego od ataku wojsk Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Wschodni sąsiedzi Polski w obliczu zagrożenia stawiają bardzo mocny opór względem sił agresora.

Z wydarzeń mających miejsce na wschodzie Starego Kontynentu codziennie trafiają nowe nagrania i zdjęcia do sieci, które obrazują między innymi ogrom zniszczeń i przede wszystkim ludzkie tragedię.

Źródło: Biedronka

Polecamy również: 

Marta Lempart wróciła i szokuje. Takich słów mało kto się spodziewał (wideo)

Nowy sondaż wyborczy. Fatalne wieści dla KO i Donalda Tuska

Problemy Rafała Ziemkiewicza. Dziennikarz poinformował o tym wprost

Zaskakujące zdjęcie Wałęsy. Pokazał je Sławomir Cenckiewicz (foto)

Niepokojący wpis Roberta Mazurka. Dziennikarz podjął stanowczą decyzję