Niepokojący wpis prezydenta nt. Ukrainy. „Sytuacja jest trudna”

Prezydent Andrzej Duda za pośrednictwem swojego konta na Twitterze poinformował o rozmowie, którą przeprowadził z Włodomyrem Załenskim na temat sytuacji na Ukrainie, która w ostatnich dniach walczy z rosyjską agresją na swój kraj. O czym dokładnie poinformował prezydent?

Polecamy również: To cios dla Putina. Ukraina podaje najnowsze dane strat rosjan

W ostatni czwartek świat wstrzymał oddech. Światowe media obiegła informacja o ataku sił rosyjskich na Ukrainę. W związku z tym w kierunku Moskwy spłynęło wiele bardzo negatywnych komentarzy oraz słów potępienia.

Aktualnie coraz więcej państw, organizacji i przede wszystkim zwykłych ludzi stara się solidaryzować z Ukrainą, która stawia twardy opór. Na bieżąco z wydarzeniami u naszego wschodniego sąsiada są także politycy.

Polecamy także: Tego się Putin nie spodziewał. To zrobili hakerzy z jego Jachtem

Prezydent Polski – Andrzej Duda poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych o kolejnej rozmowie, którą przeprowadził ze swoim odpowiednikiem na Ukrainie, czyli Włodomyrem Zełenskim. Głowa państwa pokrótce opisał najważniejsze uzyskane wiadomości. Skupił się przy tym na sytuacji w Kijowie oraz Charkowie i innych ukraińskich miast, gdzie spadają rosyjskie rakiety i pociski. Prezydent podkreśla, że sytuacja jest trudna.

Prezydent Andrzej Duda po rozmowie z Włodomyrem Załenskim

Wojna na Ukrainie to z pewnością spory szok dla międzynarodowej opinii publicznej. Szczególnie wiadomość o wybuchu konfliktu została przyjęta w Polsce. To także w naszym kraju trwa organizacja wielu zbiórek i pomocy dla naszych wschodnich sąsiadów. Pomagać starają się także polskie władze, które na bieżąco utrzymują kontakt z władzami Ukrainy. W ostatnim czasie jedną z rozmów z prezydentem Ukrainy odbył Andrzej Duda.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Po jej odbyciu prezydent Polski poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że na dzielnice mieszkalne Kijowa, Charkowa i innych miast spadają rosyjskie rakiety i pociski, w tym zakazane międzynarodowo bomby kasetowe. Prezydent podkreślił, że sytuacja jest trudna, lecz mimo wszystko Ukraina walczy.

Polecamy także: To Moskwę może zaboleć. Nieoficjalnie: UEFA może objąć Rosję bardzo dotkliwą karą

Z Prezydentem @ZelenskyyUa rozmawialiśmy przed chwilą o sytuacji na Ukrainie. Na dzielnice mieszkalne Kijowa, Charkowa i innych miast spadają rosyjskie rakiety i pociski, w tym zakazane międzynarodowo bomby kasetowe. Sytuacja jest trudna. Ukraina walczy ale potrzebuje wsparcia! – napisał Andrzej Duda za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Źródło: Twitter

Polecamy również: 

Marta Lempart wróciła i szokuje. Takich słów mało kto się spodziewał (wideo)

Nowy sondaż wyborczy. Fatalne wieści dla KO i Donalda Tuska

Problemy Rafała Ziemkiewicza. Dziennikarz poinformował o tym wprost

Zaskakujące zdjęcie Wałęsy. Pokazał je Sławomir Cenckiewicz (foto)

Niepokojący wpis Roberta Mazurka. Dziennikarz podjął stanowczą decyzję