Co z Nord Stream 2 AG? Zaskakująca informacja obiegła media

Z informacji mediów wynika, że szwajcarska firma Nord Stream 2 AG rozważa złożenie wniosku o upadłość. Taką wiadomość we wtorek przekazała agencja Reuters.

Polecamy również: To cios dla Putina. Ukraina podaje najnowsze dane strat rosjan

Takie ewentualne posunięcie ze strony Nord Stream 2 AG ma być związane z sankcjami Stanów Zjednoczonych na ten gazociąg. W dodatku wcześniej media informowały, że firma miała zwolnić 140 pracowników.

Polecamy także: Tego się Putin nie spodziewał. To zrobili hakerzy z jego Jachtem

Z kolei w zeszłym tygodniu Niemcy poinformowały o wstrzymaniu certyfikacji projektu. W obliczu takiej sytuacji konsorcjum Nord Stream 2 AG rozważa ogłoszenie swojej upadłości. Jak podają media — postępowanie w sprawie upadłości mogłoby się rozpocząć w szwajcarskim sądzie jeszcze w tym tygodniu . Wcześniej media informowały o tym, że Nord Stream 2 AG zwolniło swoich 140 pracowników.

Rosja akrualnie mierzy się z sankcjami, które są na nią nakładane w związku z agresją tego państwa na Ukrainę w zeszły czwartek. Wcześniej Federacja Rosyjska dokonała uznania niepodległości dwóch separatystycznych republik ludowych na wschodzie Ukrainy. Wydarzenia na wschodzie są bezcznie obserwowane przez polskie władze. Między innymi prezydent Polski – Andrzej Duda za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o ostatniej jego rozmowie z prezydentem Ukrainy.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Z Prezydentem @ZelenskyyUa rozmawialiśmy przed chwilą o sytuacji na Ukrainie. Na dzielnice mieszkalne Kijowa, Charkowa i innych miast spadają rosyjskie rakiety i pociski, w tym zakazane międzynarodowo bomby kasetowe. Sytuacja jest trudna. Ukraina walczy ale potrzebuje wsparcia! – napisał Andrzej Duda.

Nord Stream 2 AG ogłosi upadłość?

Operator Nord Stream 2 ma rozważać ogłoszenie upadłości. Powodem mają być sankcje nałożone w związku z rosyjską agresją na Ukrainę. Taką wiadomość podała agencja Reuters. W tej sytuacji postępowanie upadłościowe w szwajcarskim sądzie może ruszyć jeszcze w tym tygodniu.

Polecamy także: To Moskwę może zaboleć. Nieoficjalnie: UEFA może objąć Rosję bardzo dotkliwą karą

Według informatorów Reutersa – operator gazociągu Nord Stream 2 na konsultować się z doradcami finansowymi w celu spłacenia części zobowiązań przed wejściem w życie amerykańskich sankcji.

AKTUALIZACJA:

Według mediów spółka Nord Stream AG 2 ogłosiła już upadłość.

Źródło: RMF FM/ Money.pl

Polecamy również: 

Marta Lempart wróciła i szokuje. Takich słów mało kto się spodziewał (wideo)

Nowy sondaż wyborczy. Fatalne wieści dla KO i Donalda Tuska

Problemy Rafała Ziemkiewicza. Dziennikarz poinformował o tym wprost

Zaskakujące zdjęcie Wałęsy. Pokazał je Sławomir Cenckiewicz (foto)

Niepokojący wpis Roberta Mazurka. Dziennikarz podjął stanowczą decyzję