To już oficjalne. Surowa kara dla Rosji od FIFA i UEFA

FIFA wraz z UEFA podjęły decyzję w sprawie Rosji. Na to od dłuższego czasu czekało wiele środowisk w związku z wybuchem wojny między Ukrainą a Rosją.

Polecamy również: To cios dla Putina. Ukraina podaje najnowsze dane strat rosjan

Najnowsze stanowisko międzynarodowej organizacji zrzeszającej 211 federacji piłkarskich na całym świecie i także UEFA jest szczególnie ważne dla polskiej kadry piłkarskiej, która w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata wylosowała do spotkania barażowego właśnie Rosjan. Na ten moment FIFA i UEFA zdecydowały o zawieszeniu Rosji we wszystkich rozgrywkach międzynarodowych.

Rosja w ostatnich dniach musi mierzyć się z wieloma konsekwencjami wynikającymi z decyzji jej władz o ataku na Ukrainę. Walki trwają od czwartku. Obrońcy stawiają bardzo mocny opór wobec sił rosyjskich. Mimo wszystko życie wielu milionów osób legło w gruzach.

Polecamy także: Tego się Putin nie spodziewał. To zrobili hakerzy z jego Jachtem

Wydarzenia na wschodzie Europy mają także wpływ na wydarzenia w światowym spocie. Sportowe areny okazują solidarność z Ukrainą. Mogliśmy być tego świadkami w trakcie wielu wydarzeń sportowych, które odbyły się w ostatnich dniach.

Wiele osób zastanawiało się także, co będzie dalej konfrontacją piłkarską Polski z Rosją w ramach baraży do Mistrzostw Świata. PZPN oświadczył, że w obliczu aktualnych wydarzeń nie ma zamiaru rozgryzać spotkania z Rosją. Z kolei dziś w sprawie Rosji decyzję podjęła FIFA i UEFA.

FIFA i UEFA ukarały Rosjan

Międzynarodowa organizacja – FIFA i także europejska UEFA – zawiesiły reprezentację Rosji we wszystkich rozgrywkach międzynarodowych. Taki stan rzeczy jest szczególnie istotny dla Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz reprezentacji Polski w piłce nożnej. Biało-czerwoni wylosowali w ramach baraży do Mistrzostw Świata właśnie Rosjan.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

W obliczu dzisiejszej decyzji FIFA i UEFA – do meczu ostatecznie może nie dojść, jeżeli zawieszenie nie zostanie cofnięte. Gdyby tak się stało, to Polska najprawdopodobniej od razu zmierzy się w decydującym spotkaniu ze Szwecją lub Czechami w walce o MŚ. Ta kwestia być może w najbliższych dniach także zostanie uregulowana.

Głos na ten temat za pośrednictwem mediów społecznościowych zabrał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej – Cezary Kulesza.

Polecamy także: To Moskwę może zaboleć. Nieoficjalnie: UEFA może objąć Rosję bardzo dotkliwą karą

FIFA zawiesiła Rosję! Walka o słuszną sprawę miała sens. Pokazaliśmy, że siła jest w solidarności. Ale spokojnie, bez triumfalizmu. Po prostu zachowaliśmy się tak, jak trzeba. Teraz musimy skupić się na pomaganiu Ukrainie, co jako PZPN będziemy robić – napisał Cezary Kulesza na Twitterze.

Źródło: Twitter

Polecamy również: 

Marta Lempart wróciła i szokuje. Takich słów mało kto się spodziewał (wideo)

Nowy sondaż wyborczy. Fatalne wieści dla KO i Donalda Tuska

Problemy Rafała Ziemkiewicza. Dziennikarz poinformował o tym wprost

Zaskakujące zdjęcie Wałęsy. Pokazał je Sławomir Cenckiewicz (foto)

Niepokojący wpis Roberta Mazurka. Dziennikarz podjął stanowczą decyzję