PiS ma kandydata na RPO. Zaskakująca decyzja

RPO: Sejm kolejny raz przystąpi do wyboru nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Zaskakujące słowa w tej sprawie wypowiedział wicemarszałek Sejmu – Ryszard Terlecki. Takiego scenariusza raczej mało kto się spodziewał.

Polecamy także: Dzieci na “Tour de Konstytucja”. Czarnek mocno odpowiada Bodnarowi

Od dłuższego czasu Sejm i Senat nie mogą dokonać wyboru nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Ostatnią osobą, która kandydowała na urząd RPO i była najbliższej przejęcia tego stanowiska, była aktualna senator Lidia Staroń. Członkini Senatu otrzymała w tej sprawie zielone światło ze strony Sejmu. Jednak ostatecznie zgody na jej wybór nie wyraził Senat. W tej sytuacji procedura wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich odbędzie się od nowa. Na ten temat wypowiedział się wicemarszałek Sejmu – Ryszard Terlecki. Kto będzie nowym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na urząd RPO?

Polecamy również: Szłapka z Nowoczesnej zaatakował Ziemkiewicza. Polityk dostał mocną ripostę od dziennikarza

RPO: Czy Sejm i Senat wybiorą nowego Rzecznika Praw Obywatelskich?

Ryszard Terlecki zabrał głos w sprawie wyboru nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. – Złożyliśmy podpisy pod kandydaturą naszego kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich. To jest ten sam kandydat, którego zgłasza Polskie Stronnictwo Ludowe – powiedział w piątek w Sejmie Ryszard Terlecki z PiS. Mowa tu o prof. Marcinie Wiącku, który starał się o ten urząd w trakcie ostatniego głosowania w tej sprawie w Sejmie. Ostatecznie jednak przegrał on z Lidią Staroń, która ostatecznie nie otrzymała zgody ze strony Senatu na zajęcie urzędu Rzecznika Praw Obywatelskich.

Polecamy również: Kaczyński wyśmiał w sądzie Wałęsę. Bezcenna reakcja prezesa PiS (wideo)

Złożyliśmy podpisy pod kandydaturą naszego kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich. To jest ten sam kandydat, którego zgłasza Polskie Stronnictwo Ludowe – powiedział w piątek w Sejmie Ryszard Terlecki z PiS.

Prof. Marcin Wiącek w poprzednim głosowaniu otrzymał poparcie Polskiego Stronnictwa Ludowego, Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Polski 2050, Polskie Sprawy, a także Porozumienia. Mimo wszystko w tamtym czasie za sprawą głosów PiS zwyciężyła niezależna senator Lidia Staroń, której kandydatura została później odrzucona przez Senat.

Źródło: wp, DoRzeczy

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Onet nagłośnił także majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada

Durczok zaatakował dziennikarza TVP. Dostał bezlitosną odpowiedź

ABW zatrzymało Bartosza Kramka. Jaki jest powód?