Włoszka nazwała Polskę autorytarnym krajem. Bezlitosna kontra Tarczyńskiego (wideo)

Dominik Tarczyński – europoseł Prawa i Sprawiedliwości starł się w telewizyjnej rozmowie z Eleonorą Tafuro Ambrosetti, która na co dzień zajmuję się Rosją i Kaukazem we Włoskim Instytucie Międzynarodowych Studiów Politycznych.
Polecamy również: Kaczyński wyśmiał w sądzie Wałęsę. Bezcenna reakcja prezesa PiS (wideo)
Tematem przewodnim dyskusji był temat dotyczący Rosji oraz podejścia do niej ze strony państw Europy. W pewnym momencie rozmowa zeszła na temat również Polski. Eleonora Tafuro Ambrosetti określiła Polskę mianem kraju autorytarnego, na co prędko postanowił zaregować europoseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Dominik Tarczyński w tureckiej telewizji

Polecamy również: Szłapka z Nowoczesnej zaatakował Ziemkiewicza. Polityk dostał mocną ripostę od dziennikarza
Dominik Tarczyński był gościem telewizji TRT World. To turecki publiczny kanał informacyjnym nadający swoje programy w języku angielskim. Tematem dyskusji w trakcie programu była Rosja. W trakcie rozmowy podkreślono, że kraje europejskie są podzielone w sprawie prowadzonej przez Kreml polityki.  Rozmówcami polskiego polityka byli Eleonora Tafuro Ambrosetti (zajmująca się Rosją i Kaukazem we Włoskim Instytucie Międzynarodowych Studiów Politycznych) oraz Andriej Kfortov (dyrektor generalny Rosyjskiej Rady do Spraw Międzynarodowych).
W trakcie programu Polski europoseł zarzucił Europie Zachodniej układanie się z Rosją. Dominik Tarczyński podkreślił, że Berlin dogaduje się z Moskwą ws. Nord Stream 2.

Nie dbają o nasze bezpieczeństwo. Pieniądze, które Władimir Putin zarobi na Nord Stream 2, trafią do jego armii, a jego armia trafi do Gruzji, Ukrainy, krajów bałtyckich, a później może do Polski i innych państw. Wtedy się obudziciepowiedział polityk z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Polecamy również: Kaczyński wyśmiał w sądzie Wałęsę. Bezcenna reakcja prezesa PiS (wideo)

Eleonora Tafuro Ambrosetti w odpowiedzi na słowa Tarczyńskiego przyznała, że ona także nie zgadza się z pewnymi działaniami i decyzjami Władymira Putina. Dodała także, że Polska inaczej powinna się angażować we wzmacnianie Unii Europejskiej.

Oceniła również, że Polska jest najbardziej autorytarnym krajem w całej wspólnocie. Powołała się przy tym na badania organizacji Freedom House, która, analizując demokracje w Europie, miała zastrzeżenia wobec polityki rządu w Warszawie. Na te słowa zaregował Dominik Tarczyński.
Polecamy również: Kaczyński wyśmiał w sądzie Wałęsę. Bezcenna reakcja prezesa PiS (wideo)

Nie mów tak. Przyjedź do Warszawy. Nie mamy ataków samobójczych, nie mamy gwałtów dokonywanych przez nielegalnych imigrantów i nie mamy tych wszystkich kryminalnych problemów, które macie wyskomentował stawiane przez Włoszkę zarzuty Dominik Tarczyński.

Źródło: TVP, Twitter

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Onet nagłośnił także majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada

Durczok zaatakował dziennikarza TVP. Dostał bezlitosną odpowiedź

ABW zatrzymało Bartosza Kramka. Jaki jest powód?