Niebywałe chwile na wystąpieniu prezydenta Ukrainy. Tłumaczka nie wytrzymała (wideo)

Prezydent Ukrainy – Wołodymyr Zełenski wystąpił we wtorek na nadzwyczajnej sesji plenarnej w Parlamencie Europejskim. Jego wystąpienie było transmitowane na żywo. W pewnym momencie tłumacz stacji CNN nie był w stanie ukryć swoich emocji.

Polecamy również: To cios dla Putina. Ukraina podaje najnowsze dane strat rosjan

Od czwartku trwa wojna między Rosją i Ukrainą, która rozpoczęła się od ataku rosyjskich wojsk. Od samego początku Ukraińcy starają się stawiać zdecydowany opór względem atakujących Rosjan. Po niemalże pierwszym tygodniu konfliktu nie brak zdań, że inwezja Moskwy jak narazie nie przebiega zgodnie z jej planem.

W kierunku Rosji wysyłane są także zdecydowane głosy sprzeciwu z powodu agresji na Ukrainę. Szerokim echem rozeszła się również informacja o stanowisku Kazachstanu, który uchodził za jednego z sojuszników Federacji Rosyjskiej.

Polecamy również: Niepokojący wpis prezydenta nt. Ukrainy. „Sytuacja jest trudna”

Kazachstan negatywnie odniósł się do prośby Kremla, by kazachskie wojska wsparły inwazję na Ukrainę. W dodatku państwo ze stolicą w Nur-Sułtan (jest to stolica Kazachstanu) nie uznało niepodległości dwóch separatystycznych republik ludowych na wschodzie Ukrainy.

Prezydent Ukrainy – Wołodymyr Zełenski na sesji plenarnej w Parlamencie Europejskim

Prezydent Ukrainy – Wołodymyr Zełenski wystąpił we wtorek na nadzwyczajnej sesji plenarnej w Parlamencie Europejskim. Jego wystąpienie było transmitowane na żywo. Z kolei w internecie pojawiło się nagranie, na którym tłumacz stacji CNN nie potrafił ukryć swoich emocji. W momencie, kiedy Włodomyr Zełenski mówił o bronieniu ukraińskiej ziemi i wolności, tłumaczowi łamał się głos.

Polecamy również: To już oficjalne. Surowa kara dla Rosji od FIFA i UEFA

Walczymy o naszą wolność, nasz kraj. Każdy nasz plac będzie placem wolności. Nikt nas nie złamie, jesteśmy silny, jesteśmy Ukraińcami. Chcemy, by nasze dzieci żyłymówił prezydent Ukrainy.

(Nagranie na dole artykułu)

Wojna na Ukrainie

Wojna na Ukrainie zaczęła się 24 lutego od ataku wojsk Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Wschodni sąsiedzi Polski w obliczu zagrożenia stawiają bardzo silny opór względem sił agresora.

Polecamy także: Tego się Putin nie spodziewał. To zrobili hakerzy z jego Jachtem

Z wydarzeń mających miejsce na wschodzie Starego Kontynentu do sieci codziennie trafiają nowe nagrania i zdjęcia, które obrazują między innymi ogrom zniszczeń i przede wszystkim ludzkie dramaty.

 

Źródło: wp

Polecamy również: 

Marta Lempart wróciła i szokuje. Takich słów mało kto się spodziewał (wideo)

Nowy sondaż wyborczy. Fatalne wieści dla KO i Donalda Tuska

Problemy Rafała Ziemkiewicza. Dziennikarz poinformował o tym wprost

Zaskakujące zdjęcie Wałęsy. Pokazał je Sławomir Cenckiewicz (foto)

Niepokojący wpis Roberta Mazurka. Dziennikarz podjął stanowczą decyzję