To Putina bardzo zaboli. Japonia podjęła ważną decyzję

Japonia zamraża majątek Władimira Putina, szefa MSZ Rosji – Suergieja Ławrowa oraz także trzech rosyjskich banków, a w tym banku centralnego. Nakłada również zakaz transakcji z 49 rosyjskimi podmiotami. Takie informacje oświadczył we wtorek premier Japonii – Fumio Kishida po przeprowadzonej wideokonferencji z prezydentem Stanów Zjednoczonych – Joe Bidenem.

Polecamy również: To cios dla Putina. Ukraina podaje najnowsze dane strat rosjan

Sankcje mają także objąć cztery osoby z otoczenia Władimira Putina. Premier Japonii poinformował, że: – Uzgodniliśmy, że konieczne jest wdrożenie potężnych sankcji na Rosję – poinformował japoński premier. Zdecydowana postawa świata względem Rosji jest w aktualnej sytuacji bardzo ważna. Według informacji podanych przez Reuters – rosyjskie rezerwy zagraniczne w czerwcu 2021 roku były warte  585,3 mld dolarów, a 5.7 proc. z nich było ulokowanych w jenach.

Polecamy również: Niepokojący wpis prezydenta nt. Ukrainy. „Sytuacja jest trudna”

Dodatkowo Tokio przyłączyło się do inicjatywy odcięcia wybranych rosyjskich banków od systemu SWIFT, na którego temat sporo się mówi od samego początku wybuchu konfliktu na terytorium naszych wschodnich sąsiadów.

Ponadto ogłoszono ograniczenie handlu rosyjskimi obligacjami skarbowymi i również zamrożenie aktywów niektórych rosyjskich instytucji finansowych.

Japonia podjęła ważną decyzję. Świat dalej patrzy na Ukrainę

Wybuch wojny na Ukrainie dla wielu osób był niemałym szokiem. Przed pierwszym wystrzałem sporo mówiono o możliwości ataku naszych wschodnich sąsiadów ze strony Rosji, lecz wiele osób liczyło na to, że to zwykły blef ze strony Rosji i Władimira Putina.

Polecamy również: To już oficjalne. Surowa kara dla Rosji od FIFA i UEFA

Ostatecznie siły rosyjskie zaatakowały Ukrainę, która w ostatnich dniach dzielnie stara się stawiać opór względem agresora.

W kontakcie z prezydentem Ukrainy jest Andrzej Duda, który poinformował o ostatniej rozmowie za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Polecamy także: Tego się Putin nie spodziewał. To zrobili hakerzy z jego Jachtem

Z Prezydentem @ZelenskyyUa rozmawialiśmy przed chwilą o sytuacji na Ukrainie. Na dzielnice mieszkalne Kijowa, Charkowa i innych miast spadają rosyjskie rakiety i pociski, w tym zakazane międzynarodowo bomby kasetowe. Sytuacja jest trudna. Ukraina walczy ale potrzebuje wsparcia! napisał Andrzej Duda za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Źródło: Onet

Polecamy również: 

Marta Lempart wróciła i szokuje. Takich słów mało kto się spodziewał (wideo)

Nowy sondaż wyborczy. Fatalne wieści dla KO i Donalda Tuska

Problemy Rafała Ziemkiewicza. Dziennikarz poinformował o tym wprost

Zaskakujące zdjęcie Wałęsy. Pokazał je Sławomir Cenckiewicz (foto)

Niepokojący wpis Roberta Mazurka. Dziennikarz podjął stanowczą decyzję