CBA zatrzymało syna prezesa NIK. To nie koniec problemów Banasia

Prezes NIK (Najwyższa Izba Kontroli) – Marian Banaś za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, iż dziś jego syna zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Polecamy także: Zbigniew Zamachowski uderza w PiS. Mocne słowa znanego aktora

Do sprawy odniosło się także CBA na swojej stronie internetowej. Do zatrzymania syna szefa Najwyższej Izby Kontroli miało dojść w piątek na lotnisku Kraków Balice. Syn Mariana Banasia miał właśnie wracać z urlopu wraz ze swoją małżonką. Prezes NIK na Twitterze dodał, że zatrzymania dokonali funkcjonariusze krakowskiej delegatury CBA. O co dokładnie chodzi?

Marian Banaś – przes NIK poinformował o zatrzymaniu syna przez CBA

W piątek za pośrednictwem mediów społecznościowych prezes Najwyższej Izby Kontroli – Marian Banaś poinformował o zatrzymaniu jego syna przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Do zatrzymania miało dojść na lotnisku Kraków Balice, na którym przebywał syn Mariana Banasia, który wracał z wakacji.

Mój syn został dziś zatrzymany ok. godziny 13:30 na lotnisku Kraków Balice, gdy w towarzystwie małżonki wracał z urlopu. Zatrzymania dokonali funkcjonariusze krakowskiej delegatury CBA„.

Polecamy także: Tusk mocno o ministrze edukacji. Bezlitosna riposta Czarnka: „To se ne vrati”

Na ten temat głos zabrało także Centralne Biuro Antykorupcyjne za pośrednictwem swojej strony internetowej. W oficjalnym komunikacie możemy przeczytać, że zatrzymania mają związek ze śledztwem prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, które dotyczy składania fałszywych oświadczeń majątkowych przez osobę pełniącą funkcję publiczną.

CBA o zatrzymaniu

W toku postępowania śledczy zgromadzili obszerny materiał dowodowy, który został poddany analizie. W związku z powziętymi ustaleniami przeprowadzono dzisiaj dwie realizacje. Na terenie województwa małopolskiego funkcjonariusze CBA zatrzymali społecznego doradcę Prezesa NIK – Jakuba B. Również na terenie Małopolski, przy współudziale funkcjonariuszy Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów, agenci CBA zatrzymali Dyrektora Izby Skarbowej w Krakowie – Tadeusza G.”przekazało CBA.

Polecamy także: Cenckiewicz odpowiada Rosatiemu ws. FOZZ. Mocne słowa historyka

Chwilę po piątkowym zatrzymaniu syna Banasia media obiegła informacja, że Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro wystąpił do marszałka Sejmu o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej prezesa NIK Mariana Banasia.

Prokuratura zamierza postawić prezesowi NIK kilkanaście zarzutów, w tym podania nieprawdy w oświadczeniach majątkowych i deklaracjach podatkowych” – czytamy w uzasadnieniu.

Źródło: wp, DoRzeczy, CBA, PK

Polecamy także: 

Chłopiec zaczął ziewać w trakcie przemowy Tuska. Nagle zniknął ze sceny (wideo)

Awantura w TVP o 500 plus. Mocne słowa także Klarenbacha do posła PO (wideo)

Tragiczna śmierć polskiego księdza we Włoszech. Miał 63 lata

Atak nożownika w Warszawie. Są ranni

Mocne słowa także Elżbiety Witek do KOD. Marszałek powiedziała im to wprost (wideo)