Nie żyje popularny aktor znany z TVP. Zmarł nagle

Aktor znany przede wszystkim z TVP – Leszek Benke nie żyje. Aktor zasłynął za sprawą roli komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej w Kopydłowie w cyklicznym programie kabaretowym „Spotkanie z Balladą”. Wiadomości na temat śmierci artysty podały lokalne i krajowe serwisy informacyjne. Wynika z nich między innymi, że Leszek Benke zmarł w swojej leśniczówce w Woli Rudlickiej. W chwili śmierci miał 68 lat.

Polecamy także: Zbigniew Zamachowski uderza w PiS. Mocne słowa znanego aktora

Benke wystąpił również w takich serialach jak „Pan na Żuławach” z 1984 roku oraz również w kontynuacji kultowej polskiej produkcji pod tytułem „Czterdziestolatek. 20 lat później” z 1993 roku, gdzie w tytułową rolę Inżyniera Stefana Karwowskiego wcielił się Andrzej Kopiczyński.

Aktor znany z TVP – Leszek Benke nie żyje

Leszek Benke nie żyje. Informacja o śmierci aktora została podana przez największe serwisy informacyjne w kraju. Aktor w 1972 roku ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu. Następnie w 1977 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Po zakończeniu studiów występował na deskach teatrów w Łodzi.

Polecamy także: Cenckiewicz odpowiada Rosatiemu ws. FOZZ. Mocne słowa historyka

Leszek Benke zasłynął przede wszystkim ze swoich występów w programie TVP „Spotkanie z Balladą”, który miał charakter cykliczny. Emisja programu odbywała się w latach 1972-1990 i 1993-2006. Było to widowisko estradowo-kabaretowe z udziałem publiczności. Niektóre części programu zostały zrealizowane tylko w wersji estradowej i nie pojawiły się w telewizji. Łącznie wyprodukowano 63 odcinki, które trwały 55 minut.

W trakcie emitowania programu pojawili się w nim tacy aktorzy jak Jerzy Stuhr, Mieczysław Grąbka, Jan Nowicki, Bohdan Smoleń, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Bogusław Linda, Ewa Kolasińska, Janusz Rewiński, Tomasz Kot czy Anna Dymna.

Polecamy także: Tusk mocno o ministrze edukacji. Bezlitosna riposta Czarnka: „To se ne vrati”

Aktor pojawił się również w serialu „Czterdziestolatek. 20 lat później” z 1993 roku. Z kolei w 1984 roku zagrał w serialu „Pan na Żuławach”, gdzie wcielił się w postać Stanisława Jeżewskiego. Leszek Benke miał również na swoim koncie wiele spektakli teatralnych, w których wystąpił. Zmarł w leśniczówce w Woli Rudlickiej.

Źródło: Onet, TVP, Wikipedia

Polecamy także: 

Chłopiec zaczął ziewać w trakcie przemowy Tuska. Nagle zniknął ze sceny (wideo)

Awantura w TVP o 500 plus. Mocne słowa także Klarenbacha do posła PO (wideo)

Tragiczna śmierć polskiego księdza we Włoszech. Miał 63 lata

Atak nożownika w Warszawie. Są ranni

Mocne słowa także Elżbiety Witek do KOD. Marszałek powiedziała im to wprost (wideo)