„Słyszałam od posła Nitrasa”. Żukowska ujawnia plan Tuska

Posłanka z ramienia Lewicy – Anna Maria Żukowska na antenie Polskiego Radia wypowiedziała się na temat domniemanych planów, które względem rządu Zjednoczonej Prawicy ma szykować Donald Tusk. Co dokładnie powiedziała polityk Lewicy?

Polecamy także: Zbigniew Zamachowski uderza w PiS. Mocne słowa znanego aktora

Donald Tusk na początku bieżącego miesiąca powrócił do krajowej polityki. Od samego początku były przewodniczący Rady Europejskiej postawił na bardzo wysoką aktywność w przestrzeni publicznej. Tusk często pojawia się w mediach. Udziela również licznych wywiadów. W dodatku podróżuje po kraju i spotyka się ze swoimi sympatykami. Z pewnością takie działania byłego premiera mają głębszy cel.

Anna Maria Żukowska o planie Donalda Tuska

Donald Tusk w 2014 roku odszedł z polskiej polityki. Były szef rządu przez dwie kadencje wykonywał obowiązki Przewodniczącego Rady Europejskiej. Następnie przejął stery nad Europejską Partią Ludową.

Polecamy także: Tusk mocno o ministrze edukacji. Bezlitosna riposta Czarnka: „To se ne vrati”

Z kolei od początku bieżącego miesiąca powrócił do krajowej polityki i od razu przejął stery nad Platformą Obywatelską, która w ostatnim czasie przeżywała dość spory kryzys pod wieloma względami. Powrót Tuska jest z pewnością odbierany jako wielka nadzieją na lepsze jutro dla wielu sympatyków i działaczy Platformy Obywatelskiej. Czy w tej sytuacji Donald Tusk ma plan na to, aby odbudować dawnym poziom siły swojego ugrupowania?

Żukowska o Tusku i Konfederacji

Na ten temat na antenie Polskiego Radia wypowiedziała się posłanka z ramienia Lewicy – Anna Maria Żukowska. Z jen wypowiedzi wynika, że Donald Tusk byłby skłonny do współpracy z Konfederacją.

Ostatnie doniesienia mówią, że bliżej mu (Tuskowi – red.) do Konfederacji niż do Lewicy. (…) Mnie to trochę przeraża, nie wyobrażam sobie jakiegoś rządu z Konfederacją, z osobami, które kwestionują zasadność szczepień, zasadność badań naukowych. (…) Z takimi ludźmi Donald Tusk chce budować przyszłość Polski. Jako Polka boję się tego, moje dziecko chyba też się boi. To byłoby coś strasznego dla Polskioceniła.

Polecamy także: Cenckiewicz odpowiada Rosatiemu ws. FOZZ. Mocne słowa historyka

– Słyszałam od posła Nitrasa na sali sejmowej, który powiedział jasno, że będą rządzić z Konfederacją i będą mieli również określone plany w stosunku do nas, czyli do Lewicy. Te plany traktuję trochę z przymrużeniem oka, natomiast nie traktuję z przymrużeniem oka tego, że taki rząd gdzieś na horyzoncie potencjalnie mógłby zaistnieć.

Według Anny Marii Żukowskiej, politycy Platformy Obywatelskiej i Konfederacji „podaliby sobie ręce w sprawie obniżania wszystkich podatków, likwidacji 500 plus i demolki tych rzeczy, które pomogły ludziom w kryzysie pandemicznym„.

Z sondażu wyborczego pracowni Social Changes wynika, że Koalicja Obywatelska może liczyć na 25 proc. poparcia, natomiast Konfederacja – na 9 proc. Liderem pozostaje PiS, na które chce głosować 34 proc. pytanych.

Źródło: DoRzeczy

Polecamy także: 

Chłopiec zaczął ziewać w trakcie przemowy Tuska. Nagle zniknął ze sceny (wideo)

Awantura w TVP o 500 plus. Mocne słowa także Klarenbacha do posła PO (wideo)

Tragiczna śmierć polskiego księdza we Włoszech. Miał 63 lata

Atak nożownika w Warszawie. Są ranni

Mocne słowa także Elżbiety Witek do KOD. Marszałek powiedziała im to wprost (wideo)