Pijani Białorusini na granicy? Jest nagranie MON (wideo)

Ministerstwo Obrony Narodowej za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikowało nagranie z granicy. Z opisu wynika, że zarejestrowano na nim Białorusina będącego pod wpływem alkoholu. Resort obrony narodowej podkreśla, że to nie pierwsza tego typu sytuacja, z którą spotkali się polscy żołnierze.

Polecamy także: Gwiazda TVP przerwała milczenie. Padły mocne słowa o sytuacji na granicy

Sytuacja na granicy Polski z Białorusią jest od dłuższego czasu napięta. W związku z kryzysowym charakterem sytuacji podjęto decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego częściowo na terenie województw podlaskiego i lubelskiego w pasie przy granicy z Białorusią. Praktycznie codziennie do sieci trafiają nagrania, które przedstawiają zdarzenia mające miejsce na granicy polsko-białoruskiej.

Polecamy także: Tusk mocno do Morawieckiego. Bezlitosna odpowiedź Patryka Jakiego

Na bieżąco wiadomości na temat wydarzeń na granicy stara się również przekazywać polska Straż Graniczna,  Policja, Ministerstwo Obrony Narodowej oraz także między innymi Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nagranie, komunikaty i zdjęcia często są publikowane za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Z najnowszego komunikatu opublikowanego na Twitterze Straży Granicznej wynika, że wczoraj na granicy polsko-białoruskiej doszło do 208 prób jej nielegalnego przekroczenia.

Polecamy także: Tragiczny wypadek drogowy. Nie żyje polityk PiS

– Wczoraj tj.20.11 na granicy polsko-białoruskiej funkcjonariusze SG odnotowali 208 prób jej nielegalnego przekroczenia.Zatrzymany został 1 nielegalny imigrant-ob.Iraku.Wydano 31 postanowień o opuszczeniu terytorium Polski.Pozostałym próbom zapobieżono – poinformowała Straż Graniczna za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Ministerstwo Obrony Narodowej za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikowało nagranie z granicy

Dziś Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało nagranie. Z opisu wynika, że zarejestrowano na nim Białorusina będącego pod wpływem alkoholu. Resort obrony narodowej podkreśla, że to nie pierwsza tego typu sytuacja, z którą spotkali się polscy żołnierze.

Polecamy także: Tego Gowin się nie spodziewał? Dostał mocne pytanie o TVP (wideo)

Pijani Białorusini pod bronią pełnią służbę na granicy. To nie pierwszy taki przypadek, z którym spotkali się nasi żołnierzeczytamy na Twitterze Ministerstwa Obrony Narodowej.

Do nagrania odniósł się Stanisław Żaryn – Rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych.

Jak widać niektórzy funkcjonariusze służb białoruskich skierowani na granicę z Polską są pod wpływem alkoholu. To kolejny element zwiększający zagrożenie na granicy BLR-PL. Strona białoruska od wielu dni działa jakby liczyła na wywołanie groźnego incydentu na granicynapisał Żaryn.

Źródło: Twitter, MON

Polecamy także: 

Kozidrak prowadziła po alkoholu. Jest wyrok sądu

Były kapitan reprezentacji Polski także nie wytrzymał. Mocne słowa o Sterczewskim

Kolejny cios dla Kurdej-Szatan. Tego mogła także się nie spodziewać

Polityk Konfederacji także nie wytrzymał. Stanowcze słowa do Tuska

Problemów Kurdej-Szatan także ciąg dalszy. To już oficjalne