Najnowszych sondaż wyborczy. Dwie partie ze sporym wzrostem

Nowy sondaż wyborczy pracowni Kantar. Wynika z niego, że na pierwszym miejscu jest dalej Prawo i Sprawiedliwość. Druga jest Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma Obywatelska. PiS i KO odnotowały spadek. Dalej na ostatnim miejscu na podium znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni. Próg wyborczy jeszcze w przeprowadzonym badaniu przekracza także Konfederacja oraz Lewica.

W przeprowadzonym badaniu dość spory wzrost odnotowała Polska 2050 i Konfederacja.

Polecamy także: Gwiazda TVP przerwała milczenie. Padły mocne słowa o sytuacji na granicy

Złe wieści z przeprowadzonego badania płyną do formacji Władysława Kosiniaka-Kamysza, a więc Polskiego Stronnictwa Ludowego – Koalicji Polskiej. W tym badaniu Ludowcy nie przekroczyli progu wyborczego. Podobna sytuacja dotyczący ugrupowania Pawła Kukiza, a więc Kukiz’15, które odnotowało jednak jeszcze gorszy wynik od PSL.

Polecamy także: Tusk mocno do Morawieckiego. Bezlitosna odpowiedź Patryka Jakiego

W ostatnim czasie w polskiej polityce głównym tematem jest przede wszystkim sytuacja na granicy polsko-białoruskiej. W związku z kryzysowym charakterem sytuacji podjęto decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego częściowo na terenie województw podlaskiego i lubelskiego w pasie przy granicy z Białorusią. Na miejscu działają polscy funkcjonariusze Straży Granicznej, policji oraz także polscy żołnierze.

Nowy sondaż wyborczy pracowni Kantar

Z sondażu pracowni Kantar wynika, że na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość. Formacja, na której czele stoi Jarosław Kaczyński otrzymała w tym badaniu 30 proc. To o dwa punkty procentowe mniej niż przed miesiącem. Dalej w przeprowadzonym badaniujest Koalicja Obywatelska z Platformą Obywatelską na czele z 24 proc. Poprzednio KO otrzymało 25 proc.

Polecamy także: Tragiczny wypadek drogowy. Nie żyje polityk PiS

Kolejne trzy partię, które przekraczają próg wyborczy odnotowały wzrost swojego poparcia. Polska 2050 Szymona Hołowni otrzymała 14 proc. (poprzednio było to 10 proc.). Dalej jest Konfederacja z 9 proc. (poprzednio było to 6 proc.). Powyżej progu znalazła się także Lewica z 8 proc. (poprzednio 7 proc.).

Polecamy także: Tego Gowin się nie spodziewał? Dostał mocne pytanie o TVP (wideo)

Wynik poniżej progu wyborczego odnotowały Koalicja Polskia-PSL  (4 proc.) i Kukiz’15 (2 proc.).  6 proc. badanych nie wie jeszcze, na kogo zagłosuje, a 2 proc. zadeklarowało oddanie głosu na którąś z partii opozycyjnych, ale jeszcze nie wie, na kogo konkretnie. 2 proc. chce zagłosować na jeszcze inną partię.

Źródło: Onet, Radio Zet

Polecamy także: 

Kozidrak prowadziła po alkoholu. Jest wyrok sądu

Były kapitan reprezentacji Polski także nie wytrzymał. Mocne słowa o Sterczewskim

Kolejny cios dla Kurdej-Szatan. Tego mogła także się nie spodziewać

Polityk Konfederacji także nie wytrzymał. Stanowcze słowa do Tuska

Problemów Kurdej-Szatan także ciąg dalszy. To już oficjalne