To się opozycji nie spodoba. Stanowcza deklaracja Kukiza

Paweł Kukiz w rozmowie z „Rzeczpospolitą” wypowiedział się na temat weta, które może postawić w związku z nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji Senat oraz być może także prezydent. Wówczas Sejm będzie mógł odrzucić takie weto, lecz do tego potrzebna będzie Sejmowa większość. Jak w tej sytuacji ma zamiar zachować się lider formacji Kukiz’15?

Polecamy również: To Kukiz powiedział o TVN. Mocne słowa polityka (wideo)

Od dłuższego czasu jednym z głównych tematów poruszanych w mediach jest sprawa dotycząca nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Przez część mediów została ona określona mianem „lex TVN”. Wokół nowelizacji zrobiło się zdecydowanie gorąco przed tygodniem. Wówczas to w wyniku sporego zamieszania w Sejmie fala krytycznych komentarzy wylała się na Pawła Kukiza i polityków jego formacja politycznej.

Paweł Kukiz na temat weta, które może postawić Senat lub prezydent

Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji, to jeden z głównych tematów, który w ostatnich dniach jest poruszany w polskich mediach i opinii publicznej. Wiele emocji przyniosło przede wszystkim środowe głosowanie w Sejmie. Tego dnia nie zabrakło wielu kontrowersji.

Polecamy także: Giertych przeprasza Pawła Kukiza. Zaskakujące słowa

Na początku posłowie wynikiem 229 do 227 zagłosowali za odroczeniem obrad do września. Jednak w tej sytuacji grupa trzydziestu posłów podpisała wniosek o reasumpcję głosowania. Kolejne głosowanie o odroczeniu obrad do 2 września opozycja już przegrała. Sejm tym samym wznowił obrady, a następnie przegłosował ustawę. Za nowelą głosowali także posłowie Kukiz’15 – Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko i Stanisław Żuk.

Na temat dalszych losów nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji wypowiedział się Paweł Kukiz w rozmowie z Rzeczpospolitą. Polityk był pytany o to, czy lex TVN zostanie przyjęte. Co na to pytanie odpowiedział polityk?

Polecamy także: Nowy sondaż wyborczy. Złe wieści dla Donalda Tuska

Nie wiem, czy będzie większość do odrzucenia senackiego weta, a i sam prezydent może ją zawetować. Ja będę głosował zgodnie ze swoimi postulatami z 2015 r. Jednym z tych postulatów była dekoncentracja mediów na intencję przyszłej ich repolonizacjimówił Paweł Kukiz.

Dla mnie niedopuszczalne jest, by ponad 49 proc. udziałów mogła posiadać jakaś amerykańska korporacja. Jedną z kluczowych przeszkód przy mojej pomocy dla PiS przy głosowaniu tej ustawy był dla mnie brak zapisów, które uniemożliwią spółkom Skarbu Państwa wykup akcji mediów prywatnych. Na szczęście została ona usunięta dzięki przyjęciu naszej poprawki wykluczającej taką możliwość i mogłem zagłosować zgodnie z sumieniem za tą ustawą, która nie jest skierowana przeciw wolności w mediach, lecz przeciw kapitałowi spoza EOG – kontynuował polityk.

Źródło: Rzeczpospolita

Polecamy także: 

Awantura w TVP. Zaskakujące zachowanie Sawickiego z PSL (wideo)

Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje dziennikarka Telewizji Polskiej

Lech Wałęsa trafił do szpitala. „To poważna sprawa”

Macierewicz także nie wytrzymał. Mocne słowa posła PiS o TVN (wideo)

Tego się Onet nie spodziewał. Stanawczy ruch Pawła Kukiza