Nowy sondaż wyborczy. Złe wieści dla Donalda Tuska

Najnowszy sondaż pracowni Pollster przeprowadzony dla TVP Info. Wynika z niego, że gdyby w najbliższą niedzielę miałoby dojść do wyborów to zwycięstwo przypadłoby formacji politycznej Jarosława Kaczyńskiego. Z kolei na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma Obywatelska. Ostatnie miejsce na podium przypadłoby formacji politycznej Szymona Hołowni – Polsce 2050.

Polecamy także: Piękne świadectwo polskiej medalistki z Tokio nt. wiary w Boga. Powiedziała to wprost

Wyniki badania nieco się różnią od tych, które przedstawiła firma Kantar. Według nich pierwsze miejsce przypadło PiS oraz również Koalicji Obywatelskiej. Wspomniane ugrupowania polityczne otrzymały po 26 proc. poparcia. Mimo wszystko sondaż Kantar wzbudził negatywne komentarze w szeregach PiS. Negatywnie na jego temat wypowiedział się wicepremier Piotr Gliński, który swoje wątpliwości na temat sondażu firmy Kantar wyraził za pośrednictwem konta na Twitterze.

Z kolei dla Donalda Tuska wynik Pollster może oznaczać złe wieści pod tym względem, iż pościg za Prawem i Sprawiedliwością jeszcze się nie zakończył.

Najnowszy sondaż pracowni Pollster przeprowadzony dla TVP Info – jakie są wyniki?

W ostatnim czasie w polskiej polityce działo się naprawdę wiele. Jednym z głównych tematów było głosowanie w ostatnią środę przez polski Sejm nad nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji, która przez media została określona mianem „lex TVN”. Dużo uwagi przykuwał także rozwój relacji między Prawem i Sprawiedliwością, a Porozumieniem Jarosława Gowina. Ostatecznie formacja byłego polityka Platformy Obywatelskiej opuściła szeregi obozu Zjednoczonej Prawicy. Jak ostatnie wydarzenia wpłynęły na wyniki sondaży wyborczych?

Polecamy również: Tomczyk cieszy się wzrostem KO. Cięta riposta Marka Jakubiaka

Na pierwszym miejscu w sondażu Pollster znalazło się Prawo i Sprawiedliwość. Ugrupowanie kierowane przez Jarosława Kaczyńskiego otrzymało 34 proc. głosów. Z kolei na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, na którą swój głos zadeklarowało 26 proc. osób biorących udział w badaniu. Trzecie miejsce przypadło dla Polski 2050, na której czele stoi Szymon Hołownia. Formacja polityczna byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN otrzymała 18 proc. głosów. Na dalszych pozycjach znalazła się Konfederacja oraz Lewica. Oba ugrupowania w sondażu otrzymały po 8 proc. głosów.

Polecamy również: Chamski atak rosyjskiego siatkarza na Polaków. Mocna odpowiedź Marcina Możdżonka (wideo)

Wynik poniżej progu wyborczego odnotowało Polskie Stronnictwo Ludowe (4 proc.), partia Kukiz’15 (1 proc.) oraz Porozumienie Jarosława Gowina (0,8 proc.). Głos na „inną partię” deklaruje 0,2 proc. uczestników badania.

Badanie przeprowadzono w dniach 15-16 sierpnia 2021 r. metodą CAWI, na próbie 1044 dorosłych Polaków.

Źródło: TVP Info

Polecamy także:

Tak potraktowano Tuska także w Nakle. Mocne nagranie TVP (wideo)

Nowy sondaż. Złe wieści dla Tuska i także Hołowni

Poważne słowa także Gowina. Porozumienie opuści rząd?

Tusk przyjechał także do Nakła. Dostał mocne pytanie od mężczyzny (wideo)