Macierewicz nie wytrzymał. Mocne słowa posła PiS o TVN (wideo)

Polityk Prawa i Sprawiedliwości – Antoni Macierewicz w mocnych słowach postanowił wypowiedzieć się na temat stacji telewizyjnej TVN. Były szef Ministerstwa Obrony Narodowej był pytany na antenie Polskiego Radia o wątek nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji,  który część mediów określa mianem „lex TVN”.

Polecamy także: Piękne świadectwo polskiej medalistki z Tokio nt. wiary w Boga. Powiedziała to wprost

Temat stacji telewizyjnej TVN poruszany jest w polskiej opinii publicznej od dłuższego czasu. Najpierw media zwracały swoją uwagę przede wszystkim na przedłużający się proces przedłużenia koncesji dla kanału informacyjnego TVN24. Następnie na horyzoncie pojawił się temat dotyczący wspomnianej wcześniej nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która często jest określana mianem „lex TVN”.

Antoni Macierewicz w mocnych słowach o TVN

Stacja TVN przeżywa w ostatnim czasie ciężkie momenty. Od dłuższego czasu kanał informacyjny TVN24 czeka na otrzymanie od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji koncesji. W dodatku na horyzoncie pojawiła się nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji, która nosi miano „lex TVN”.

Polecamy również: Tomczyk cieszy się wzrostem KO. Cięta riposta Marka Jakubiaka

Z kolei dziś media obiegł mocny komentarz z ust popularnego polityka Prawa i Sprawiedliwości. Antoni Macierewicz w mocnych słowach postanowił wypowiedzieć się na temat  TVN. Były szef Ministerstwa Obrony Narodowej był pytany na antenie Polskiego Radia o wątek nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji,  który część mediów określa mianem „lex TVN”.

– To jest niebywały paradoks, który wszystkich, którzy znają historię ostatnich lat Polski, musi niebywale szokować – mówił poseł PiS. – Próbuje się sprowadzić całą sprawę do telewizji TVN, a to nie jest prawdą. Chodzi o to, by inne państwa nie posiadała więcej niż 49 proc. potencjału finansowego w mediach. To jest norma w całej Europie – ocenił.

Polecamy również: Chamski atak rosyjskiego siatkarza na Polaków. Mocna odpowiedź Marcina Możdżonka (wideo)

Macierewicz bardzo krytycznie ocenił przeszłość i obecne działania telewizji TVN.

– Nazywanie TVN-u wolnym medium jest zupełnym absurdem. To jest stacja, która powstała z agentury sowieckiej, to jest stacja, która zajmowała się przez ubiegłe lata, od momentu, w którym powstała, przede wszystkim propagandą prosowiecką i prorosyjską. To jest stacja, w której kwestie bezpieczeństwa referują w większości dawni funkcjonariusze WSI – wymieniał.

– To nie jest wolne medium. To jest medium, które próbuje kontynuować politykę z lat komunistycznych – podkreślił były szef MON.

Źródło: Wprost, wp

Polecamy także:

Tak potraktowano Tuska także w Nakle. Mocne nagranie TVP (wideo)

Nowy sondaż. Złe wieści dla Tuska i także Hołowni

Poważne słowa także Gowina. Porozumienie opuści rząd?

Tusk przyjechał także do Nakła. Dostał mocne pytanie od mężczyzny (wideo)