Tego się Onet nie spodziewał. Stanawczy ruch Pawła Kukiza

Paweł Kukiz za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o wysłaniu do właściciela portalu Onet pisma przedprocesowego, w którym to lider formacji Kukiz’15 i poseł Jarosław Sachajko domagają się zaniechania naruszania ich dóbr osobistych w postaci dobrego imienia, godności oraz czci. Politycy domagają się także usunięcia materiału, na którym to padają mocne zarzuty pod ich adresem.

Polecamy także: Piękne świadectwo polskiej medalistki z Tokio nt. wiary w Boga. Powiedziała to wprost

W dodatku z wpisu opublikowanego przez Kukiza wynika, że chodzi o materiał zatytułowany „Kulisy dealu Kukiza z Kaczyńskim. Tak władza korumpuje posłów, by pacyfikować media”.

W ostatnich dniach na Pawła Kukiza i polityków jego formacji politycznej wylała się spora fala hejtu i bardzo negatywnych komentarzy. Pod adresem samego Pawła Kukiza kilka negatywnych słów skierowali między innymi Janusz Panasewicz z zespołu muzycznego Lady Pank oraz także Kuba Wojewódzki, który od lat jest jedną z czołowych gwiazd telewizji TVN. Powodem takiego stanu rzeczy ma być postawa Pawła Kukiza i dwóch posłów jego formacji w sprawie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która przez media została określona mianem „lex TVN”.

Paweł Kukiz poinformował o wysłaniu do portalu Onet pisma przedprocesowego

Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji, to jeden z głównych tematów, który w ostatnich dniach jest poruszany w polskich mediach i opinii publicznej. Wiele emocji przyniosło przede wszystkim środowe głosowanie w Sejmie. Tego dnia nie zabrakło wielu kontrowersji.

Na początku posłowie wynikiem 229 do 227 zagłosowali za odroczeniem obrad do września. Jednak w tej sytuacji grupa trzydziestu posłów podpisała wniosek o reasumpcję głosowania. Kolejne głosowanie o odroczeniu obrad do 2 września opozycja już przegrała. Sejm tym samym wznowił obrady, a następnie przegłosował ustawę. Za nowelą głosowali także posłowie Kukiz’15 – Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko i Stanisław Żuk.

Polecamy również: Tomczyk cieszy się wzrostem KO. Cięta riposta Marka Jakubiaka

W tej sytuacji pod adresem polityków Kukiz’15 padło wiele negatywnych komentarzy. Na jeden z nich postanowił zaregować Paweł Kukiz wraz z Jarosławem Sachajko, którzy złożyli pismo przedprocesowe do właściciela portalu Onet. O swojej decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował Paweł Kukiz.

Reakcja na materiał Onetu

Wysyłamy do Onetu (Ringier Axel Springer) oraz red. Agnieszki Burzyńskiej i red. Andrzeja Stankiewicza pismo przedprocesowe, w którym domagamy się sprostowania i przeprosin za kłamliwe twierdzenia zawarte w jednym z artykułów ich autorstwa, który w ostatnich dniach ukazał się na portalu Onet... – napisał Paweł Kukiz.

Przymykam oczy na wiele obelg, jakimi mnie obrzucono… Bo wiem, po co idę i od początku wiedziałem, że będzie to bardzo ciężka droga ale gotów jestem znieść wszystko, każde poniżenie, by dojść do celu jakim jest zmiana ustroju i wyjście z postkomunistycznego, neokolonialnego systemu Polski…dodał polityk.

Polecamy również: Chamski atak rosyjskiego siatkarza na Polaków. Mocna odpowiedź Marcina Możdżonka (wideo)

Można mnie oskarżać o wiele rzeczy – brak politycznego doświadczenia, niedojrzałość polityczną, nieumiejętność wytłumaczenia swoich ruchów, itd. … Ale nigdy nie pogodzę się z oskarżaniem mnie o korupcję, z którą przyszedłem walczyć i która jest rakiem trawiącym polską politykę od 1989 roku po dziś dzień i z dnia na dzień przybierającym na sile… – poinformował lider Kukiz’15.

Po raz kolejny oświadczam – żadne negocjacje w sprawie głosowań w zamian za stanowiska rządowe i w administracji państwowej, sejmowe funkcje, spółki skarbu państwa czy miejsca na liscie wyborczej nie były prowadzone ani przed głosowaniami, ani w trakcie głosowań, ani po nich a „informacje” na ten temat są wyssane z palca. Ani dla mnie, ani posłów, ani naszych rodzin, działaczy czy znajomychczytamy w poście Pawła Kukiza.

Całość wpisu zamieszczamy poniżej.

Źródło: TVP, Fb

Polecamy także:

Tak potraktowano Tuska także w Nakle. Mocne nagranie TVP (wideo)

Nowy sondaż. Złe wieści dla Tuska i także Hołowni

Poważne słowa także Gowina. Porozumienie opuści rząd?

Tusk przyjechał także do Nakła. Dostał mocne pytanie od mężczyzny (wideo)