Kolejne spięcie Tuska z TVP. Nerwowa reakcja na pytanie dziennikarza (wideo)

Donald Tusk na przeprowadzonej z jego udziałem konferencji prasowej otrzymał pytanie, które zostało do niego skierowane przez dziennikarza TVP. Chodziło w nim o popularny w ostatnim czasie temat dotyczący roszczeń środowisk żydowskich względem Polski. Co na to pytanie odpowiedział aktualny szef Platformy Obywatelskiej?

Polecamy również: Chamski atak rosyjskiego siatkarza na Polaków. Mocna odpowiedź Marcina Możdżonka (wideo)

Donald Tusk na początku lipca bieżącego roku powrócił oficjalnie do krajowej polityki. Na taki ruch ze strony byłego premiera czekało z pewnością wielu działaczy oraz sympatyków Platformy Obywatelskiej. Warto bowiem przypomnieć, że przed objęciem sterów przez Tuska Platforma wzmagała się z poważnymi problemami na wielu płaszczyznach. Teraz celem byłego przewodniczącego Rady Europejskiej jest przede wszystkim nawiązanie jak najbliższej rywalizacji z ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego.

Donald Tusk kontra TVN

Donald Tusk po niemal siedmiu latach rozłąki z polską polityką postanowił do niej wrócić i pomóc w odbudowie Platformy Obywatelskiej, która przez ostatni czas wzmagała się z poważnymi problemami.

Od czasu odejścia Donalda Tuska Platforma Obywatelska nie była w stanie odnaleźć w swoich szeregach lidera, który mógłby jej nadać dawne tempo, które partia generowała za czasów swojej największej świetności. Nie udało się to ani Grzegorzowi Schetynie ani także Borysowi Budce. Czy uda się to Donaldowi Tuskowi?

Konferencja szefa PO i pytanie dziennikarza TVP

Były premier w ostatnim czasie stawia przede wszystkim na wysoką aktywność w przestrzeni publicznej. Bardzo głośno w mediach było o jego wizytach w Gdańsku, Szczecinie oraz także Nakle. Były premier po swoim powrocie zasłynął także z częstych konfrontacji i utarczek słownych z dzirnnikarzami Telewizji Polskiej. Tak też było w trakcie konferencji prasowej Donalda Tuska z 18 sierpnia. Jedno z pytań zadał dziennikarz Telewizji Polskiej.

Czy popiera pan roszczenia żydowskie dotyczące rekompensaty za zagrabiony majątek w czasie II wojny światowej? Co pan na ten temat sądzizapytał  Donalda Tuska reporter TVP. 

Polecamy również: Tomczyk cieszy się wzrostem KO. Cięta riposta Marka Jakubiaka

Macie jakąś obsesję zauważyłem na punkcie żydowskich roszczeń. Ja się zajmuję wieloma sprawami, ale pańskie koleżanki i pańscy koledzy od dwóch tygodni biegają z mikrofonami chociaż wiedzą, co myślę o telewizji… Jak pan powiedział „Telewizja Polska” o telewizji rządowej, to mam taki moralny opór, powiem szczerze, żeby udawać, że telewizja rządowa, telewizja Jacka Kurskiego ma cokolwiek wspólnego z mediami publicznymi. Właściwie nie powinienem odpowiadać na wasze pytaniapowiedział lider Platformy Obywatelskiej.

Jedną rzecz mogę powiedzieć. (…) Może się przyda ze względu na obecność prawdziwych mediów i dotrze do waszych mocodawców. Byłem przez siedem lat premierem. I przez siedem lat docierały do nas sygnały, były wizyty różnych polityków amerykańskich, żydowskich z Izraela i temat tych roszczeń się pojawiał i ja to umiałem załatwić w sposób cywilizowany. Polska nie straciła ani złotówki i miała najlepsze relacje w historii ze Stanami Zjednoczonymi i Izraelem – mówił dalej były premier. – Ten problem można załatwić bez żadnego ryzyka dla polskich interesów i bez skłócenia Polski z naturalnymi sojusznikami, w tym przede wszystkim ze Stanami Zjednoczonymipodkreślił Donald Tusk.

Polecamy także: Piękne świadectwo polskiej medalistki z Tokio nt. wiary w Boga. Powiedziała to wprost

Istotą radykalnego pogorszenia relacji polsko-amerykańskich jest to, że grupa ludzi niemających pojęcia o polityce międzynarodowej (…) zabrała się za dyplomację i za politykę międzynarodową i jedynym efektem tych działań jest to, że Polska jest dzisiaj osamotniona, że z każdym dniem narasta kryzys międzynarodowy w różnych miejscach na świecie, a Polska jest osamotniona, jak nie była od kilkudziesięciu latzauważył Donald Tusk.

Źródło: Gazeta

Polecamy także:

Tak potraktowano Tuska także w Nakle. Mocne nagranie TVP (wideo)

Nowy sondaż. Złe wieści dla Tuska i także Hołowni

Poważne słowa także Gowina. Porozumienie opuści rząd?

Tusk przyjechał także do Nakła. Dostał mocne pytanie od mężczyzny (wideo)