Lech Wałęsa trafił do szpitala. „To poważna sprawa”

Lech Wałęsa za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o tym, że aktualnie przebywa w szpitalu. Nie jest to pierwsza wizyta byłego prezydenta w placówce medycznej w bieżącym roku. W marcu były prezydent trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, aby przejść operację wymiany rozrusznika serca. Co tym razem dolega byłemu liderowi Solidarności?

Polecamy także: Piękne świadectwo polskiej medalistki z Tokio nt. wiary w Boga. Powiedziała to wprost

Lech Wałęsa ma akrualnie 77 lat. W ostatnim czasie na temat byłego prezydenta było głośno w mediach za sprawą wiadomości o wezwaniu go do prokuratury w związku z fałszywymi zeznaniami. Z kolei dziś media obiegła informacja o tym, że były lider Solidarności trafił do szpitala.

Lech Wałęsa trafił do szpitala

Lech Wałęsa za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o tym, że trafił do szpitala. Według mediów jest to wizyta, która wcześniej nie była uwzględniona w planach byłej głowy państwa.

Polecamy również: Tomczyk cieszy się wzrostem KO. Cięta riposta Marka Jakubiaka

Na temat sytuacji związanej z byłym prezydentem w rozmowie z Faktem odniósł się  Marek Kaczmar – bliski współpracownik Lecha Wałęsy. . – To poważna sprawa – mówi w rozmowie z portalem zaniepokojony dyrektor biura. Fakt dopytywał także, co dokładnie dolega byłemu prezydentowi? – Na razie nie mogę powiedzieć – ucina krótko dodając, że czeka na informacje od lekarzy.

Z kolei w rozmowie z PAP Kaczmar powiedział:

Rano szef miał jeszcze spotkania z młodzieżą. Potem nieco gorzej się poczuł. Pogłębiły się problemy ze stopą cukrzycową i szybko trzeba było zadziałać. Prezydent przechodzi badania. Pewnie pierwsze wyniki będą jeszcze dzisiaj, a jutro pozostałe. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Szef jest twardzielem i jesteśmy dobrej myśli, choć choroba nie wybiera powiedział PAP Kaczmar.

Polecamy również: Chamski atak rosyjskiego siatkarza na Polaków. Mocna odpowiedź Marcina Możdżonka (wideo)

Z kolei sam Lech Wałęsa poinformował w mediach społecznościowych o wizycie w szpitalu. „O znów w szpitalu, stopa cukrzycowa” – napisał na Facebooku były prezydent.

Kim jest Lech Wałęsa?

Lech Wałęsa to były lider Solidarności. Przez wielu Polaków jest uważany za postać,  która przyczyniła się do upadku komunizmu w Polsce. W roku 1983 Komitet Noblowski ogłosił decyzję o przyznaniu Wałęsie Pokojowej Nagrody Nobla. Z kolei po zmianie ustroju w 1990 roku startował z powodzeniem w wyborach prezydenckich. W roku 1995 w walce o drugą kadencję ostatecznie przegrał z Aleksanderem Kwaśniewskim. W ostatnich latach przeszłość Lecha Wałęsy jest obiektem dyskusji między historykami. Sam Wałęsa stara się być aktywny w mediach społecznościowych, gdzie co pewien czas zamieszcza wpisy związane z jego życiem i bieżącą działalnością.

Źródło: dziennik, Fakt

Polecamy także:

Tak potraktowano Tuska także w Nakle. Mocne nagranie TVP (wideo)

Nowy sondaż. Złe wieści dla Tuska i także Hołowni

Poważne słowa także Gowina. Porozumienie opuści rząd?

Tusk przyjechał także do Nakła. Dostał mocne pytanie od mężczyzny (wideo)