Spięcie Kukiza z dziennikarką Wyborczej. Stanowcze słowa lidera Kukiz’15 (wideo)

Paweł Kukiz w Sejmie został zapytany przez Justynę Dobrosz-Oracz z GW (Gazeta Wyborcza) o sprawę dotyczącą nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która przez media została określona mianem „lex TVN”. Dziennikarka zapytała lidera formacji Kukiz’15, czy głosowanie nad „lex TVN” nie było jego największym politycznym błędem.

Polecamy także: Beata Kozidrak zatrzymana przez policję. Szokujący powód

Reakcja na pytanie dziennikarki Gazety Wyborczej ze strony byłego kandydata na urząd prezydenta Polski była bardzo stanowcza. Dlaczego Paweł Kukiz nie chciał rozmawiać z dziennikarką?

Paweł Kukiz od pewnego czasu wzmaga się ze sporą falą bardzo krytycznych komentarzy na swój temat. Wszystko zaczęło się od sytuacji w Sejmie, która miała miejsce 11 sierpnia. Wówczas Sejm obradował nad nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji, która przez media została określona mianem “lex TVN”.

Polecamy także: Szokujące słowa Jachiry w Sejmie. Tego jeszcze nie było (wideo)

Tego dnia nie zabrakło kontrowersyjnych wydarzeń. Na początku posłowie wynikiem 229 do 227 zagłosowali za odroczeniem obrad do września. Jednak w tej sytuacji grupa trzydziestu posłów podpisała wniosek o reasumpcję głosowania. Kolejne głosowanie o odroczeniu obrad do 2 września opozycja już przegrała. Sejm tym samym wznowił obrady, a następnie przegłosował ustawę. Za nowelą głosowali także posłowie Kukiz’15 – Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko i Stanisław Żuk. Po tych wydarzeniach na Pawła Kukiza i jego polityków spłynęła spora fala bardzo krytycznych komentarzy.

Paweł Kukiz i dziennikarka GW w Sejmie

Paweł Kukiz w ostatnim czasie zbiera żniwo, które przyniosło mu głosowanie z 11 sierpnia w Sejmie dotyczące nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, które jest także nazywane jako „lex TVN”. Na ten temat były kandydat na urząd prezydenta otrzymał pytanie ze strony dziennikarki Gazety Wyborczej – Justyny Dobrosz-Oracz.

Polecamy także: Jakubiak zaregował na kontrowersyjny wpis Stuhra. Mocna riposta byłego posła

Czy to nie był Pana największy polityczny błąd? Głosowanie za lex TVN? – pytała dziennikarka Gazety Wyborczej, która następnie dodała, że:

Widać, że nawet prezydent zapowiada weto do tego projektudodała dziennikarka Gazety Wyborczej.

Pani redaktor, ja Pani odpowiedziałem, że ja z Pani gazetą nie będę rozmawiał z wiadomych względów – powiedział Paweł Kukiz. 

No ale z jakich względów? – pytała

No z takich, że piszecie bzdury na mój temat (…) No tego typu, że Kukiz jednoosobowo może wyprowadzić Polskę z Uniiodparł Kukiz.

W tej sytuacji Paweł Kukiz wspomniał o redakcyjnym koledze dziennikarki z Lublina.

Polecamy także: Nowy sondaż: PiS liderem ze sporą przewagą nad partiami Tuska i Hołowni

Z kolei sama Gazeta Wyborcza w tej sprawie napisała:

Tyle że nikt tak nie napisał. W swoim felietonie z 10 września Tomasz Jakubowski podkreślił: Jest bardzo możliwe, że o wyjściu Polski z UE zdecydują dwa, może trzy głosy. A może tylko jeden – należący do Pawła Kukiza. Nazwał polityka „łatwomanipulowalnym” – napisało GW.

 

Źródło: Gazeta Wyborcza, Twitter

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił także Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź

Polska pogrążona w smutku. Nie żyje legendarny polski aktor