Szokujące słowa Lewandowskiego. Patryk Jaki prędko mu odpowiedział (WIDEO)

Europoseł Patryk Jaki za pośrednictwem mediów społecznościowych przy pomocy nagranie z kultowego polskiego filmu „C.K Dezerterzy” odniósł się do wpisu, który zamieścił Janusz Lewandowski. O co dokładnie chodzi?

Polecamy także: Stanowcze słowa Pawła Kukiza. Sikorski będzie mieć kłopoty?

Europoseł Janusz Lewandowski na Twitterze zamieścił wpis wraz z krótkim nagraniem. Polityk odniósł się w nim do sytuacji na granicy Polski z Białorusią i przy tej okazja nawiązał do „polskiego munduru”. Na wpis polityka zaregował między innymi europoseł Patryk Jaki z Solidarnej Polski, który odpowiedział na post Lewandowskiego zamieszczając w odpowiedzi nagranie.

Patryk Jaki i Janusz Lewandowski

Sytuacja na granicy Polski z Białorusią w ostatnim czasie jest bardzo gorąco poruszana w krajowych mediach oraz także w opinii publicznej. Głos na ten temat za pośrednictwem mediów społecznościowych zabrali między innymi szef rządu – Mateusz Morawiecki oraz także szef Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk.

Polecamy również: Kukiz zaregował na oświadczenie TVN. Zabawna odpowiedź polityka

Komentarz na ten temat wyraził także dawny opozycjonista w czasach PRL – Władysław Frasyniuk, który był gościem programu „Fakty po Faktach” w stacji telewizyjnej TVN. Po występie Frasyniuka głośno było przede wszystkim na temat jego słów dotyczących polskich żołnierzy.

Patrzę też z niepokojem na tę arogancję, chamstwo, prostactwo. Szczerze mówiąc, słowo żołnierz jest upokarzające dla tych wszystkich, którzy byli na misjach polskich poza granicami, bo ja mam wrażenie, że to jest watahapowiedział. – Wataha psów, która otoczyła biednych, słabych ludzidodał.

Polecamy również: Zaskakujący apel Hartwich. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski

Tak nie postępują żołnierze. Śmieci po prostu. To nie są ludzkie zachowania – trzeba to mówić wprost. To antypolskie zachowanie. Ci żołnierze nie służą państwu polskiemu, przeciwnie – plują na te wszystkie wartości, o które walczyli pewnie ich rodzice, albo dziadkowieocenił opozycjonista.

Słowa krytyki w tym przypadku padły pod adresem Frasyniuka ze strony między innymi premiera Mateusza Morawieckiego i szefa MON – Mariusza Błaszczaka, który w tej sprawie zapowiedział kroki prawne.

Europoseł o „polskim mundurze”

W mediach społecznościowych ukazał się także wpis z nagraniem europosła Janusza Lewandowskiego. Polityk napisał w nim:

Polecamy także: Skandal w TVN. Szokujące słowa Frasyniuka o polskich żołnierzach (wideo)

PiS zabrudził polski mundur, gdy wysłał wojsko, by osłaniało nieludzką ekshumację ofiar smoleńskich, wbrew woli rodziny. Teraz znowu, gdy zamaskowana straż blokuje akcję humanitarną. Oczyścić polski mundur z PiS-u – napisał europoseł. Poniżej wpisu zamieścił nagranie.

Na post Lewandowskiego odpowiedział zamieszczając nagranie z filmu „C.K Dezerterzy” europoseł Patryk Jaki. Wpisy obu polityków poniżej.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Rusin ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź

Tag Patryk Jaki Lewandowski