Stanowcze słowa Pawła Kukiza. Sikorski będzie mieć kłopoty?

Paweł Kukiz w rozmowie z PAP powiedział, że w najbliższych dniach złoży pozew przeciwko Radosławowi Sikorskiemu. Chodzi dokładnie o wypowiedź Radosława Sikorskiego, która padła na antenie stacji telewizyjnej TVN24 w programie prowadzonym przez Monikę Olejnik.

Polecamy także: Ogórek zakpiła z Kingi Rusin na antenie TVP: “A nie… to mi się śniło” (wideo)

Wówczas to były minister spraw zagranicznych w wulgarny sposób wyraził się na temat lidera Kukiz’15. W tej sytuacji chodziło o postawę Kukiza względem nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.

Paweł Kukiz złoży pozew wobec Radosława Sikorskiego?

Niecałe dwa tygodnie temu na temat Pawła Kukiza i posłów jego formacji politycznej było bardzo głośno. Było to spowodowane wydarzeniami mającymi miejsce w polskim Sejmie, kiedy to głosowano nad nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji,  która przez media została określona mianem “lex TVN”. Tego dnia nie obyło się bez kontrowersyjnych wydarzeń.

Polecamy także: Problemy Antoniego Macierewicza. TVN pozywa polityka do sądu

Na początku posłowie wynikiem 229 do 227 zagłosowali za odroczeniem obrad do września. Jednak w tej sytuacji grupa trzydziestu posłów podpisała wniosek o reasumpcję głosowania. Kolejne głosowanie o odroczeniu obrad do 2 września opozycja już przegrała. Sejm tym samym wznowił obrady, a następnie przegłosował ustawę. Za nowelą głosowali także posłowie Kukiz’15 – Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko i Stanisław Żuk. Po tych wydarzeniach na Pawła Kukiza i jego polityków spłynęła spora fala bardzo krytycznych komentarzy.

Jeden z nich wyraził Radosław Sikorski na antenie stacji telewizyjnej TVN24. Były minister spraw zagranicznych 11 sierpnia w „Kropce nad i” komentował wydarzenia, które tego dnia miały miejsce na posiedzeniu Sejmu. Wówczas wypowiedział się na temat stanowiska Pawła Kukiza w sprawie „lex TVN” wypowiadając słowa, które powszechnie można uznać za obelżywe. Z kolei dziś w rozmowie z PAP Kukiz, odnosząc się do tej wypowiedzi Sikorskiego zapowiedział, że „w najbliższym czasie wpłynie pozew o naruszenie dóbr osobistych, szerzenie nieprawdy”.

Kukiz o oświadczeniu TVN

Dziś również Paweł Kukiz odniósł się do oświadczenia, które stacja TVN opublikowała za pośrednictwem mediów społecznościowych w związku z wypowiedzią na jej antenie ze strony Władysława Frasyniuka. Paweł Kukiz komentując w tej sprawie odniósł się również do swojej sytuacji i słów Radosława Sikorskiego.

W związku z inwektywami pod adresem żołnierzy wypowiedzianymi przez Władysława Frasyniuka na żywo w TVN24 wyrażamy ubolewanie, że zabrakło stanowczej, krytycznej wobec używanych zwrotów, reakcji ze strony prowadzącego program. Nie będziemy powielać tej wypowiedzi. Oświadczamy, że sprzeciwia się każdej formie agresji, także tej słownej, w życiu publicznym” – czytamy w oświadczeniu TVN.

Polecamy także: Ogórek zakpiła z Kingi Rusin na antenie TVP: “A nie… to mi się śniło” (wideo)

Na ten wpis Kukiz odparł:

Tak…:-) A mnie za wasze “ubolewanie” po pomyjach z ust Sikorskiego ma wystarczyć “osłupienie wyraźnie widoczne na twarzy” redaktor prowadzącej?:-):-):-)” – napisał i opublikował zdjęcie mocno zaskoczonej Moniki Olejnik.

Źródło: Onet

Polecamy także: 

Awantura także w TVP. Zaskakujące zachowanie Sawickiego z PSL (wideo)

Widzowie także TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje dziennikarka Telewizji Polskiej

Lech Wałęsa trafił do szpitala. „To poważna sprawa”

Macierewicz także nie wytrzymał. Mocne słowa posła PiS o TVN (wideo)