Kukiz bezlitośnie odpowiada Budce. Padły mocne słowa (wideo)

Paweł Kukiz i Borys Budka – lider formacji Kukiz’15 odpowiada przewodniczącemu klubu Koalicji Obywatelskiej. O co dokładnie chodzi?

Paweł Kukiz za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się do porannej rozmowy w Onet.pl z przewodniczącym klubu Koalicji Obywatelskiej Borysem Budką. Polityk rozmawiał z Tomaszem Sekielskim między innymi na temat ewentualnego głosowania nad odwołaniem ze stanowiska marszałek Sejmu – Elżbiety Witek. W tym kontekście wspomniał o Pawle Kukizie – „Jeżeli Paweł Kukiz będzie dalej szedł tą drogą, to będzie tym, który zapewni Kaczyńskiemu rządy do końca kadencji i z tego zostanie zapamiętany” – mówił Budka.

Polecamy także: Skandal w TVN. Szokujące słowa Frasyniuka o polskich żołnierzach (wideo)

W trakcie rozmowy padł także wątek Stanisława Tyszki, który rzekomo ma być łącznikiem między Kukiz’15 a resztą opozycji. Borys Budka był także pytany o to, czy w rozmowach na temat odwołania Elżbiety Witek pada również propozycja dla Pawła Kukiza dotycząca wprowadzenia sędziów pokoju oraz zmiany ordynacji wyborczej. Są to bowiem sprawy, o których Kukiz rozmawia z Jarosławem Kaczyńskim.

Ja Pawła naprawdę szanuje jako człowieka, który wydawało się, że przyszedł do polityki coś zmienić. Kaczyński mu guzik da. Sorry za kolokwializm. Kaczyński będzie go mamił, a potem ta ordynacja nie jest jakaś mieszana, nie wiadomo o co chodzi, to jest tylko gadanie Kukizowi. Sędziowie pokoju? Przecież to też można zrobić, tylko trzeba usiąść, rozmawiać. Kukiz na razie nie jest do tego gotowy” – mówił.

Polecamy również: Zaskakujący apel Hartwich. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski

Dodał przy tym, że „Kukiz się sprzedał za jakieś ustawy” prezesowi PiS, na co prowadzący dodał, że są to właśnie projekty, o które wcześniej pytał.

Paweł Kukiz i Borys Budka

Na słowa Borysa Budki zaregował za pośrednictwem mediów społecznościowych Paweł Kukiz.

Borys… SZEŚĆ LAT pytałem i Ciebie i innych z „wierchuszki” Koalicji Obywatelskiej o zmianę ordynacji, sędziów pokoju, referenda… Podobnie Lewicę i wszystkie inne opcje. Nie byliście zainteresowani a szeregowi Wasi posłowie odpowiadali jednym głosem – „NIE CHCEMY zmiany ordynacji, bo jak ludzie będą wybierać (a nie partia) to my nie dostaniemy się do Sejmunapisał Kukiz.

Polecamy również: Kukiz zaregował na oświadczenie TVN. Zabawna odpowiedź polityka

Nie wierzę Borys, że nie wiedziałeś i Ty i reszta Twoich Kolegów, że rząd PiS zależy od trzech głosów Kukiza a jednak zamiast przed sławetnymi głosowaniami 11 sierpnia rozmawiać ze mną i dać mi gwarancję wprowadzenia tych zmian, które są KLUCZOWE dla zaistnienia państwa w pełni demokratycznego, woleliście krzyczeć na Sali Plenarnej „za co się sprzedałeś” – czytamy dalej.

Powiedz szczerze – chodzi Wam o to, by odsunąć Witek a potem cały PiS, przejąć z Frasyniukiem i Jachirą Państwo Polskie i zostawić wszystko po staremu – z sitwami, korupcją i możliwościami medialnych manipulacjipodkreślił Paweł Kukiz.

Polecamy również: Zaskakujący apel Hartwich. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski

WSZYSCY jesteście siebie warci, pogrobowcy Magdalenki, ale dziś to PiS ma możliwość wprowadzenia zmian, o które niezmiennie walczę od 2015 roku. Kombinuj wiec Borys, co możecie Kukizowi zaoferować… Urzędy, spółki, pieniądze -czyli jednym słowem to, co dla Was WSZYSTKICH, od lewa do prawa, jest istotą „polityki” – nie wchodzą w rachubę…
Kombinuj, Borys…napisał na końcu piosenkarz.

Całość wpisu Pawła Kukiza wraz z nagraniem na dole lub pod linkiem.

Źródło: Gazeta Prawna

Polecamy także: 

Rusin ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź