„Obiecywał Pan”. Trudne pytanie do Tuska w Radomiu. Zaskakująca odpowiedź (WIDEO)

Donald Tusk w trakcie jednej z ostatnich konferencji prasowych odniósł się do tematu środków dla Polski z Unii Europejskiej. Aktualny szef i lider Platformy Obywatelskiej mówił także w Radomiu, że nie rozumie decyzji personalnych podjętych przez prezydenta Andrzeja Dudę w sprawie niezależnych sądów i wymiaru sprawiedliwości.

Tusk na przykładzie Radomia podkreślił także o odpychaniu „miliardów” pochodzących z Unii Europejskiej.

Polecamy również: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana dziennikarka

W Radomiu nie zabrakło także pytań skierowanych do lidera największej  formacji opozycyjnej w Sejmie. Jedno z nich dotyczyło środków z Unii Europejskiej dla Polski,  które zadał mężczyzna, który z boku najprawdopodobniej obserwował przebieg konferencji prasowej z udziałem polityka.

Polecamy także: Polscy widzowie pogrążeni w smutku. Znany polski prezenter telewizyjny nie żyje

Na słowa mężczyzny postanowił odpowiedzieć lider Koalicji Obywatelskiej i Platformy Obywatelskiej.

Aktywny Tusk i trudne pytania

Donald Tusk powrócił do krajowej polityki już ponad rok temu. Były premier od razu przejął stery nad Platformą Obywatelską, która wraz z KO do momentu jego powrotu wzmagała się ze sporymi problemami pod względem przede wszystkim przywództwa, odchodzących członków z ugrupowania oraz słabych wyników w sondażach poparcia.

Polecamy również: To koniec. Tomasz Lis stracił bardzo ważne stanowisko

Aktualnie jednym z celów Donalda Tuska jest odbicie władzy z rąk Prawa i Sprawiedliwości i Jarosława Kaczyńskiego. W związku z tym były przewodniczący Rady Europejskiej stawia na sporą aktywność w przestrzeni publicznej. Jednak przy tym musi się liczyć z mało przychylnymi reakcjami i pytaniami ze strony osób, które sceptycznie podchodzą do jego bieżących wizji i zachowań.

Polecamy również: Najnowszy sondaż. PiS może zacierać ręce, złe wieści dla opozycji

Tusk przekonał się o tym w tym tygodniu w Radomiu, gdzie jeden z mężczyzn zadał mu pytanie na temat środków dla Polski z Unii Europejskiej. Co na to pytanie odpowiedział lider największej formacji opozycyjnej w Sejmie?

Tusk odpowiada na pytanie mężczyzny

Donald Tusk w pewnym momencie w Radomiu dostał pytanie od mężczyzny, który przysłuchiwał się konferencji. Pytanie dotyczyło załatwienia przez niego środków dla Polski z UE.

Polecamy także: Patryk Jaki nie wytrzymał. Bardzo mocno odpowiedział na atak Tuska

Mężczyzna powiedział w stronę lidera PO: „Obiecywał pan: pojadę do Brukseli i załatwię! Załatwił pan!?”. Tusk odpowiedział: „pojechałem i załatwiłem, trzeba je tylko wziąć”.

Nagranie zamieszczamy poniżej.

Źródło: YouTube, Onet

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)