Koniec partii Gowina w rządzie? Zaskakujące słowa polityka PiS

Jarosław Gowin i jego Porozumienie niedługo opuszczą szeregi Zjednoczonej Prawicy? W ostatnim czasie jest bardzo głośno na temat braku porozumienia między formacją polityczną Gowina a resztą rządu. Chodzi dokładnie o rozwiązania, które ma wprowadzać nowy ład. Gowin i jego politycy nie zgadzają się z pewnymi rozwiązaniami, które ma wprowadzać „ład”.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Taka sytuacja ma powodować, że atmosfera wokół przyszłości Jarosława Gowina i Porozumienia jest bardzo niepewna. Wygląda na to, że żadna ze stron nie ma zamiaru ustąpić w tej sytuacji. Czy to oznacza w najbliższym czasie wykluczenie Porozumienia z szeregów Zjednoczonej Prawicy? Z informacji medialnych wynika, że politycy PiS mocno promujący „nowy ład” mają już dość sprzeciwu ze strony wicepremiera Gowina.

Jarosław Gowin i Porozumienie na wylocie z szeregów Zjednoczonej Prawicy?

Nowy ład od pewnego czasu jest bardzo mocno promowany przez polityków Prawa i Sprawiedliwości. Ma on przewidywać rozwiązania, które zdaniem rządzących mają się przełożyć na rozwój kraju. Mimo wszystko poparcie dla niego w szeregach Zjednoczonej Prawicy nie jest jednolite. Przeciwnikiem pewnych rozwiązań przyjętych w nowym ładzie jest Jarosław Gowin oraz jego Porozumienie. Z tego właśnie powodu możliwość wprowadzenia pomysłów zawartych w nowym ładzie od pewnego czasu stoi pod sporym znakiem zapytania.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

W Zjednoczonej Prawicy atmosfera ma być napięta, a dni dalszej obecności Jarosława Gowina i jego formacji w rządzie stoją pod sporym znakiem zapytania. Wszystko ma być zależne od tego, czy nowy ład zostanie wprowadzony w życie. Z informacji portalu Onet można wywnioskować, że jest to być albo nie być dla Jarosława Gowina.

Gowina za kilka tygodni w rządzie nie będzie. Prezes go wyrzuci, jeśli Polski Ład nie przejdzieprzewiduje w rozmowie z Onetem polityk PiS bliski kierownictwu partii.

Polecamy także: Przewaga PiS zmniejszyła się. Jest najnowszy sondaż

Mimo wszystko Porozumienie w tej sprawie twardo trzyma się przy swoim stanowisku. Na ten temat wypowiedziała się Anna Kornecka.

Porozumienie bardzo jasno stawia granice i mówi, że sprzeciwiamy się tak gwałtownej podwyżce podatków. PiS mówi: „tylko dla określonej grupy przedsiębiorców”. Nie, ta określona grupa przedsiębiorców świadczy usługi, sprzedaje towary każdemu Polakowi w naszym kraju. Nie ma na to naszej zgodymówiła w TVN24 Anna Kornecka, zastępczyni Gowina w resorcie rozwoju.

I dodała: – Jeśli tego będzie wymagała sytuacja i trzeba będzie zakończyć ten projekt właśnie na protestowaniu przeciwko podwyższeniu podatków, to prawdopodobnie będzie to nasz koniec w Zjednoczonej Prawicypodkreśliła.

Źródło: Onet

Polecamy również:

Widzowie TVP także pogrążeni w smutku. Znany aktor serialu Telewizji Polskiej nie żyje

Polska pogrążona także w smutku. Nie żyje narodowy bohater

USA: Wygonili reportera TVN z demonstracji. Jest nagranie (wideo)

Alarm w siedzibie TVN. Nagle przerwano jeden z programów (wideo)

Zbliża się koniec TVN24? Mocne słowa wiceprzewodniczącej KRRiT

Cejrowski wygrał z władzami Gdańska. Z tej okazji także pokazał to nagranie (wideo)