Nowy sondaż. Złe wieści dla Tuska i Hołowni

Sondaż wyborczy: Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę 8 sierpnia, Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na zwycięstwo. Z kolei tuż za nią uplasowała by się Koalicja Obywatelska. Trzecie miejsce przypadłoby Polsce 2050 Szymona Hołowni. Do polskiego parlamentu weszła by jeszcze Konfederacja oraz również Lewica. Kukiz’15 oraz Polskie Stronnictwo Ludowe z bardzo niskimi wynikami znalazły się poniżej progu wyborczego.

Polecamy także: Zaskakujący sondaż wyborczy. Złe wieści dla Hołowni

Research Partner na panelu Ariadna przeprowadziło badanie poparcia Polaków. Wynika z niego minimalny wzrost dla formacji Zjednoczonej Prawicy. Z kolei Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma – zaliczyła w tym badaniu spadek. Taki sam los spotkał ugrupowanie Szymona Hołowni.

Sondaż wyborczy: PiS lekko w górę, KO i Polska 2050 w dół

W ostatnim czasie sondaże wyborcze cieszą się sporym zainteresowaniem. Jedną z przyczyn może być fakt powrotu do polskiej polityki Donalda Tuska. Były przewodniczący Rady Europejskiej po niespełna siedmiu latach powrócił i przejął stery nad swoją dawną formacją polityczną, a więc Platformą Obywatelską.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Wcześniej partia Donalda Tuska wzmagała się ze sporymi problemami na wielu płaszczyznach. Po miesiącu od powrotu byłego premiera do polskiej polityki można powiedzieć, że pod pewnymi względami PO i KO zaczynają wychodzić na prostą.

Mimo wszystko sondaże wyborcze w dalszym ciągu dają pierwsze miejsce dla Zjednoczonej Prawicy. Gdyby wybory odbywały się 8 sierpnia, to na rządzących koalicjantów swój głos chciałoby oddać 30.8 proc. badanych. Jest to wzrost o 0.6 proc. Na drugim miejscu znalazłaby się Koalicja Obywatelska, na którą swój głos chciałoby oddać 22 proc. badanych. Jest to rezultat gorszy niż w ostatnim badaniu o 2.1 pkt. proc. mniej. Największy spadek notuje Polska 2050 Szymona Hołowni. Po 17,4 proc. w ostatnim badaniu, teraz poparcie zadeklarowało 15,1 proc.

Polecamy także: Przewaga PiS zmniejszyła się. Jest najnowszy sondaż

Do Sejmu wchodzi jeszcze Konfederacja – 6.9 (wzrost o 1pkt. proc.) oraz Lewica – 6.8 proc. (spadek o 0.7 pkt. proc.). Z badania wynika, że do Sejmu nie wszedłby Kukiz’15 oraz Polskie Stronnictwo Ludowe.

Ponad 13 proc. badanych nie zdecydowało, na kogo oddać swój głos. Szacowana frekwencja wyborcza wynosi 65 proc. i spadła o 6 punktów procentowych w porównaniu z poprzednim badaniem. Sondaż został przeprowadzony na grupie 1040 osób w dniach od 30 lipca do 3 sierpnia.

Źródło: Polsat News 

Polecamy również:

Widzowie TVP także pogrążeni w smutku. Znany aktor serialu Telewizji Polskiej nie żyje

Polska pogrążona także w smutku. Nie żyje narodowy bohater

USA: Wygonili reportera TVN z demonstracji. Jest nagranie (wideo)

Alarm w siedzibie TVN. Nagle przerwano jeden z programów (wideo)

Zbliża się koniec TVN24? Mocne słowa wiceprzewodniczącej KRRiT