Poważne słowa Gowina. Porozumienie opuści rząd?

Jarosław Gowin zabrał głos na temat dalszych losów jego formacji politycznej w szeregach obozu Zjednoczonej Prawicy. Nie jest bowiem żadną tajemnicą, że w ostatnim czasie nie brak jest wielu informacji na temat braku porozumienia w szeregach Zjednoczonej Prawicy na temat założeń przyjętych w nowym ładzie. Przeciwnikiem pewnych rozwiązań jest właśnie Gowin i jego ugrupowanie. W dodatku wczoraj została podana informacja o odwołaniu Anny Korneckiej z Porozumienia, która pełniła obowiązki podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

Polecamy także: Zaskakujący sondaż wyborczy. Złe wieści dla Hołowni

Wcześniej Kornecka wypowiedziała się na temat nowego ładu na antenie stacji telewizyjnej TVN.

Porozumienie bardzo jasno stawia granice i mówi, że sprzeciwiamy się tak gwałtownej podwyżce podatków. PiS mówi: “tylko dla określonej grupy przedsiębiorców”. Nie, ta określona grupa przedsiębiorców świadczy usługi, sprzedaje towary każdemu Polakowi w naszym kraju. Nie ma na to naszej zgodymówiła w TVN24 Anna Kornecka, zastępczyni Gowina w resorcie rozwoju.

I dodała: – Jeśli tego będzie wymagała sytuacja i trzeba będzie zakończyć ten projekt właśnie na protestowaniu przeciwko podwyższeniu podatków, to prawdopodobnie będzie to nasz koniec w Zjednoczonej Prawicypodkreśliła.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Co na temat przyszłości Porozumienia w szeregach Zjednoczonej Prawicy powiedział Jarosław Gowin?

Jarosław Gowin zabrał głos na temat dalszych losów w rządzie

Prawo i Sprawiedliwość od dłuższego czasu bardzo aktywnie stara się promować rozwiązania, które ma wprowadzać nowy ład. Do jego promocji zaangażowało się wielu czołowych polityków partii rządzącej. Mimo wszystko nie wszystkie rozwiązania, które ma zamiar zrealizować nowy ład odnajdują poparcie w szeregach obozu Zjednoczonej Prawicy. Sprzeciw w kontekście obciążeń podatków od dłuższego czasu wyraża Jarosław Gowin oraz jego Porozumienie.

Polecamy także: Przewaga PiS zmniejszyła się. Jest najnowszy sondaż

Serwis 3000polityka.pl cytuje wypowiedź Gowina, który w Białymstoku był pytany o dalsze losy koalicji.

– Porozumienie nie jest partią wodzowską, decyzję podejmiemy w sposób demokratyczny. Zjednoczona Prawica jest dużą wartością i warto byłoby kontynuować ten projekt do końca kadencji, ale nie za wszelką cenę, na pewno nie za cenę radykalnego podniesienia podatków dla przedsiębiorców i klasy średniej. Zmiany podatkowe, które zaproponowało Ministerstwo Finansów to rewolucja. Tego typu zmiany, tak głębokie i znaczące dla firm, muszą być konsultowane z samymi zainteresowanymi – mówił wicepremier.

Źródło: Wprost, 300polityka

Polecamy również:

Widzowie TVP także pogrążeni w smutku. Znany aktor serialu Telewizji Polskiej nie żyje

Polska pogrążona także w smutku. Nie żyje narodowy bohater

USA: Wygonili reportera TVN z demonstracji. Jest nagranie (wideo)

Alarm w siedzibie TVN. Nagle przerwano jeden z programów (wideo)

Zbliża się koniec TVN24? Mocne słowa wiceprzewodniczącej KRRiT