Tak potraktowano Tuska w Nakle. Mocne nagranie TVP (wideo)

Donald Tusk odwiedził w środę woj. kujawsko-pomorskie, gdzie w Nakle nad Notecią spotkał się z samorządowcami, a później mieszkańcami tego miasta. Na ten temat materiał w wieczornych Wiadomościach TVP wyemitowała telewizja Polska.
Na samym początku nagrania pokazano okrzyki zgromadzonych przeciwników byłego przewodniczącego Rady Europejskiej. Z kolei w trakcie spotkania Donald Tusk otrzymał kilka mocnych pytań ze strony uczestników spotkania.
Polecamy także: Zaskakujący sondaż wyborczy. Złe wieści dla Hołowni


Były szef polskiego rządu – Donald Tusk na początku bieżącego miesiąca powrócił do krajowej polityki. Od samego początku polityk stawia na bardzo wysoką aktywność w przestrzeni publicznej. Głośno było o wizytach szefa Platformy Obywatelskiej w Szczecinie oraz także w Gdańsku. Z kolei w tym tygodniu Donald Tusk odwiedził województwo kujawsko-pomorskie, gdzie w Nakle nad Notecią spotkał się z samorządowcami, a później mieszkańcami tego miasta. W trakcie wizyty byłego premiera pojawili się także jego przeciwnicy.

Donald Tusk w Nakle

Na początku lipca Donald Tusk oficjalnie powrócił do polskiej polityki. Rozłąka byłego szefa polskiego rządu z krajową polityką trwała niespełna siedem lat. W tym czasie Donald Tusk wykonywał od 2014 roku obowiązki Przewodniczącego Rady Europejskiej.Polecamy także: Przewaga PiS zmniejszyła się. Jest najnowszy sondaż


Sprawowanie tego urzędu zakończył w roku 2019. Następnie od grudnia 2019 roku objął stanowisko przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej. Teraz Donald Tusk postanowił także wrócić do kraju i przejąć stery nad Platformą Obywatelską, która wzmagała się z licznymi problemami.

Powrót Donalda Tuska jest dla wielu sympatyków i działaczy Platformy Obywatelskiej przyjmowany w kategoriach oczekiwań na ponowne nawiązanie bliskiej rywalizacji z ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nógMimo wszystko były premier w trakcie swoje ostatniej aktywności napotyka także na przeciwników i osoby sceptycznie nastawione do jego powrotu. Szef Platformy Obywatelskiej przekonał się o tym między innymi w trakcie spotkania w Nakle, kiedy to kilka mocnych pytań zadał mu starszy mężczyzna. Na miejscu Tusk spotkał również swoich przeciwników, a nagranie z tego momentu pojawiło się w głównym wydaniu Wiadomość TVP.

Źródło: YouTube, TVP

Polecamy również:

Widzowie TVP także pogrążeni w smutku. Znany aktor serialu Telewizji Polskiej nie żyje

Polska pogrążona także w smutku. Nie żyje narodowy bohater

USA: Wygonili reportera TVN z demonstracji. Jest nagranie (wideo)

Alarm w siedzibie TVN. Nagle przerwano jeden z programów (wideo)

Zbliża się koniec TVN24? Mocne słowa wiceprzewodniczącej KRRiT