Nowy sondaż wyborczy. Bardzo złe wieści dla jednej partii

Nowy sondaż wyborczy Social Changes dla portalu wPolityce. Wynika z niego, że w dalszym ciągu ze sporą przewagą na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica. Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma Obywatelska. Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni, która w tym tygodniu ogłosiła przejście do swoich szeregów Pawła Zalewskiego, który jeszcze do niedawna reprezentował partyjne barwy Platformy Obywatelskiej.

Polecamy także: Hermaszewski zatrzymany przez policję. Szokujący powód

Z kolei tuż za podium znalazła się Konfederacja, która w tym badaniu odnotowała wzrost poparcia. Dalej jest Lewica, która jako ostatnia przekracza w sondażu próg wyborczy. Dalej jest formacja Kukiz’15, Polskie Stronnictwo Ludowe i Porozumienie Jarosława Gowina, które na podstawie tego badania nie ma zdecydowanie prawa do zachwytu. Jak dokładnie kształtują się wyniki sondażu wyborczego przeprowadzonego przez Social Changes dla portalu wPolityce?

Polecamy również: Niepokojące wiadomości. Ryszard Terlecki trafił do szpitala

W ostatnim czasie w polskiej polityce działo się naprawdę sporo. Wciąż na pierwszym planie jest temat relacji między Polską a Unią Europejską. Szeroko komentowane są także wydarzenia mające miejsce na granicy Polski z Białorusią. Do tego zestawu tematów w ostatnich dniach dołączyła sprawa organizacji Marszu Niepodległości 11 listopada.

Nowy sondaż wyborczy Social Changes dla portalu wPolityce — jak wyglądają wyniki?

W sondażu pracowni Social Changes dla portalu wPolityce wynika, że na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica, na której czele stoi Prawo i Sprawiedliwości. Formacja rządząca w tym badaniu otrzymała 39 proc. Jest to taki sam wynik jak w poprzednim przeprowadzonym sondażu.

Polecamy także: Co z Marszem Niepodległości? Sąd wydał zaskakującą decyzję

Na drugim miejscu wciąż ze sporą stratą do Zjednoczonej Prawicy i Prawa i Sprawiedliwości jest Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma Obywatelska. Największa opcja opozycyjna w tym badaniu otrzymała 26 proc. Jest to taki sam wynik jak poprzednio.

Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni. Partia byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN w przeprowadzonym badaniu otrzymała 12 proc. Jest to spadek o 1 pkt. procentowy. Dalej jest Konfederacja z poparciem 10 proc., co oznacza wzrost o 2 pkt. proc. Próg wyborczy przekracza jeszcze Lewica z 8 proc., co stanowi wzrost o 1 pkt. proc.

W badaniu 2 proc. otrzymał Kukiz’15 – bez zmian poparcie. Taki sam wynik otrzymało Polskie Stronnictwo Ludowe – także bez zmian.

Polacamy również: Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje legenda polskiego kina

Z kolei bardzo złe wieści płyną do Jarosława Gowina i jego Porozumienia. Z sondażu Social Changes wynika, że formacja, która niedawno opuściła szeregi Zjednoczonej Prawicy odnotowała wynik 0 proc., co oznacza spadek o 2 punkty procentowe.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1067 osób w dniach od 22 do 25 października 2021 roku.

Źródło: wPolityce

Polecamy także: 

Zaskakująca sytuacja także w PE. Morawiecki: „Proszę mi nie przeszkadzać” (wideo)

Mocne słowa także o rzecznik Straży Granicznej. Rachoń nie wytrzymał

Zaskakujące także słowa brytyjskiego gwiazdora o Polsce. Mało kto się spodziewał

Jachira także będzie mieć poważne problemy? Mocne słowa polityka PiS (wideo)

Jakubiak nie wytrzymał. Mocna riposta do Trzaskowskiego ws. Marszu Niepodległości (wideo)