Jachira będzie mieć poważne problemy? Mocne słowa polityka PiS (wideo)

Klaudia Jachira będzie mieć problemy? O posłance z ramienia Koalicji Obywatelskiej w ostatnim czasie jest bardzo głośno. Chodzi tu przede wszystkim o wystąpienia polityk z sejmowej mównicy. Na łamach naszego portalu omawialiśmy jedno z głośniejszych wystąpień poseł Jachiry, kiedy to w trakcie swojej przemowy rozrzucała nieopodal sejmowej mównicy kartki. To jednak nie wszystko. W tym samym tygodniu kontrowersyjna posłanka zaprezentowała także w Sejmie swoją własną wersję „Roty”.

Polecamy także: Kłopoty Magdaleny Ogórek? Iwona Hartwich podjęła poważne kroki

To właśnie ta sytuacja wzbudziła najwięcej komentarzy i emocji w opinii publicznej. Nie brak było także negatywnych słów wyrażanych przez przedstawicieli nie tylko obozu Zjednoczonej Prawicy, lecz także ugrupowań opozycyjnych. Mowa tu między innymi o liderze Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Ciężko to w ogóle komentować. Nie przystoi to w polskim Sejmie. Przeinaczanie utworu, który był symbolem walki o wolność, o Polskę, o prawo do nauczania języka polskiego, o to żeby nie utracić swojej tożsamości – utwór Marii Konopnickiej, który pretendował do roli hymnu Polskiego jest jedną z najważniejszych pieśni patriotycznych Polski, jest objęty należytym szacunkiem przez nas i powinien być szanowany przez wszystkichpowiedział prezes PSL.

To jednak nie koniec kryrycznych komentarzy na temat zachowania posłanki Koalicji Obywatelskiej. Do całej sytuacji odniósł się także poseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości – Antoni Macierewicz. Co dokładnie na ten temat powiedział były szef resortu obrony narodowej?

Klaudia Jachira będzie mieć problemy?

Klaudia Jachira to bez wątpienia jedna z najbardziej barwnych postaci aktualnej kadencji Sejmu. Posłanka słynie przede wszystkim ze swoich głośnych i charakterystycznych wypowiedzi, które wygłasza przede wszystkim w Sejmie.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

W ostatnim tygodniu nagłośniej było przede wszystkim o dwóch wystąpieniach poseł Jachiry. Jedno z nich zakończyło się nawet bardzo mocną reprymendą, którą Jachira usłyszała prosto od wicemarszałek Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Z kolei dzień wcześniej przedstawicielka Koalicji Obywatelskiej postanowiła z sejmowej mównicy przedstawić swoją wersję „Roty”.

Gdyby Maria Konopnicka pisała „Rotę” dzisiaj, to pewnie brzmiałaby ona tak: Nie rzucim Unii skąd nasz ród, praw kobiet ani mowy. Polskie my córy, polski lud, Rzepichy szczep piastowy. Nie damy, by nas zgłębił wróg! Tak nam dopomóż Tusk, tak nam dopomóż Lempart! – powiedziała posłanka KO.

Do krwi ostatniej kropli z żył bronić będziemy sądów. Aż się rozpadną w proch i w pył niesprawiedliwe wasze rządy! Twierdzą nam będzie każdy próg! Tak nam dopomóż Hołownia, tak nam dopomóż Biedroń! – brzmiał fragment wypowiedzi posłanki.

Polecamy także: Kłopoty Magdaleny Ogórek? Iwona Hartwich podjęła poważne kroki

W tej sytuacji nie obyło się bez stanowczych reakcji ze strony innych polityków. Swoją opinię na ten temat wyraził między innymi Antoni Macierewicz z Prawa i Sprawiedliwości w Polskim Radiu 24 w ostatnią sobotę.

Pani poseł próbuje zniesławić nie tylko polską poezję, ale także polską świadomość narodową. To jest rzecz skandaliczna i powinna być, moim zdaniem, przyczyną reakcji sejmowej na zachowanie tej pani, a być może nawet sądowejmówił poseł PiS.

Źródło: Rzeczpospolita, Polskie Radio, Wprost

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek także zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej także zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza