Jakubiak nie wytrzymał. Mocna riposta do Trzaskowskiego ws. Marszu Niepodległości (wideo)

Marek Jakubiak za pośrednictwem mediów społecznościowych zaregował na słowa Rafała Trzaskowskiego cytowane przez portal „wPolityce” za pośrednictwem Twittera. Reakcja ma związek ze słowami włodarza stolicy na temat Marszu Niepodległości, który ma się odbyć 11 listopada, lecz w tym roku jego organizacja stanęła pod sporym znakiem zapytania.

Polecamy także: Co z Marszem Niepodległości? Sąd wydał zaskakującą decyzję

Wczoraj media obiegła informacja dotycząca decyzji Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie Marszu Niepodległości. Chodzi o decyzję wojewody mazowieckiego o rejestracji cyklicznego wydarzenia „Marsz Niepodległości”. Sąd uwzględnił odwołanie w tej sprawie, które zostało złożone przez warszawski ratusz.

We wtorek na ten temat za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się Rafał Trzaskowski. Prezydent stolicy zamieścił także złożone odwołanie.

Polecamy także: Hermaszewski zatrzymany przez policję. Szokujący powód

Wojewoda wyraził zgodę na cykliczne organizowanie tzw. Marszu Niepodległości. To nie tylko kolejny przykład wspierania przez obecną władzę skrajnych nacjonalistów. Ta decyzja jest po prostu niezgodna z prawem. Jako prezydent @warszawa zwróciłem się do sądu o jej uchylenie.napisał Rafał Trzaskowski na Facebooku publikując także odwołanie.

Marek Jakubiak zaregował na słowa Rafała Trzaskowskiego

Organizacja Marszu Niepodległości w tym roku stoi pod sporym znakiem zapytania. Wczoraj odbyła się konferencja prasowa Rafała Trzaskowskiego, który odniósł się do całej sytuacji. Polityk powiedział między innymi:

Polecamy również: Niepokojące wiadomości. Ryszard Terlecki trafił do szpitala

Dla mnie skandaliczne jest to, że to nie rządzący są odpowiedzialni za organizację obchodów Święta Niepodległości. To jest nasze wspólne święto. (…) Rządzący z pełną premedytacją chcą oddać organizację 11 listopada ugrupowaniom najbardziej skrajnym, a na tego typu manifestacje w Warszawie, która ma tak dotkliwe swoje historyczne doświadczenia, po prostu nie powinno być miejscapowiedział Rafał Trzaskowski.

Polacamy również: Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje legenda polskiego kina

Wszyscy Państwo obserwowaliście, jak rok temu wyglądało to nielegalne zgromadzenie. Widzieliście Państwo te race, które wpadały do mieszkań, te hasła nienawiści, które były wykrzykiwane, tę niesłychaną agresje. Na to na ulicach Warszawy po prostu nie powinno być miejscapowiedział Trzaskowski.

Z kolei na jego słowa za pośrednictwem mediów społecznościowych postanowił odpowiedzieć były poseł – Marek Jakubiak.

Na Ciebie w Warszawskim ratuszu nie powinno być miejscanapisał dawny poseł z ramienia Kukiz’15.

Źródło: Twitter, wPolityce

Polecamy także: 

Zaskakująca sytuacja także w PE. Morawiecki: „Proszę mi nie przeszkadzać” (wideo)

Mocne słowa także o rzecznik Straży Granicznej. Rachoń nie wytrzymał

Zaskakujące także słowa brytyjskiego gwiazdora o Polsce. Mało kto się spodziewał

Jachira także będzie mieć poważne problemy? Mocne słowa polityka PiS (wideo)