Co z Marszem Niepodległości? Jest decyzja Sądu Apelacyjnego

Marsz Niepodległości: W ostatnich dniach jednym z głównych tematów poruszonych w mediach jest sprawa dotycząca organizacji 11 listopada „Marszu Niepodległości”.

Polecamy także: Hermaszewski zatrzymany przez policję. Szokujący powód

Wszystko zaczęło się od decyzji wojewody mazowieckiego o rejestracji cyklicznego wydarzenia „Marsz Niepodległości”. Sąd uwzględnił odwołanie w tej sprawie, które zostało złożone przez warszawski ratusz. W związku z tym zostało złożone zażalenie do Sądu Apelacyjnego przez organizatorów i wojewodę. Jak jest ostateczna decyzja w tej sprawie podjęta przez Sąd Apelacyjny?

Marsz Niepodległości to wydarzenie, które odbywa się w związku ze Świętem Niepodległości 11 listopada. W ostatnim czasie wokół niego powstało wiele pytań i kontrowersji. Stanowcze słowa na temat jego organizacji wyraził w ostatnich dniach Rafał Trzaskowski – prezydent Warszawy.

Marsz Niepodległości i decyzja sądu

Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy uchylenie decyzji wojewody o rejestracji wydarzenia cyklicznego „Marsz Niepodległości”. Odebrania statusu wydarzenia cyklicznego przemarszowi chciał m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Polecamy również: Niepokojące wiadomości. Ryszard Terlecki trafił do szpitala

Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał w mocy postanowienie Sądu Okręgowego w Warszawie o uchyleniu decyzji wojewody mazowieckiego o nadaniu „Marszowi Niepodległości” statusu wydarzenia cyklicznego. Wniosek do sądu złożył w tej sprawie prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Na ten temat głos za pośrednictwem mediów społecznościowych zabrał sam włodarz stolicy, który powiedział:

Tzw. Marsz Niepodległości nie będzie miał w najbliższych latach statusu zgromadzenia cyklicznego. Sąd apelacyjny nie uwzględnił odwołania organizatorów i zgodził się z naszym rozumowaniem. Jeśli narodowcy zgromadzą się 11.11, będzie to zgromadzenie nielegalne – napisał na Twitterze Trzaskowski.

Polacamy również: Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje legenda polskiego kina

Na ulicach  @warszawa nie ma miejsca na ekscesy narodowców, którzy znieważają świetę symbole Polski Walczącej. Skandalem jest przyzwolenie PiS na zawłaszczenie naszego wspólnego narodowego święta przez skrajnie nacjonalistyczne siły i zwykłych chuliganów i zadymiarzy. Wstyd – napisał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Źródło: Twitter, WP, Onet

Polecamy także: 

Zaskakująca sytuacja także w PE. Morawiecki: „Proszę mi nie przeszkadzać” (wideo)

Mocne słowa także o rzecznik Straży Granicznej. Rachoń nie wytrzymał

Zaskakujące także słowa brytyjskiego gwiazdora o Polsce. Mało kto się spodziewał

Jachira także będzie mieć poważne problemy? Mocne słowa polityka PiS (wideo)