Co z Marszem Niepodległości? Sąd wydał zaskakującą decyzję

Marsz Niepodległości: Dosłownie przed kilkoma minutami media obiegła informacja dotycząca decyzji Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie Marszu Niepodległości. Chodzi o decyzję wojewody mazowieckiego o rejestracji cyklicznego wydarzenia „Marsz Niepodległości”. Sąd uwzględnił odwołanie w tej sprawie, które zostało złożone przez warszawski ratusz.

Polecamy także: Hermaszewski zatrzymany przez policję. Szokujący powód

Marsz Niepodległości to wydarzenie, które odbywa się w związku ze Świętem Niepodległości 11 listopada. W ostatnim czasie wokół niego powstało wiele pytań i kontrowersji. Wczoraj wpis na ten temat za pośrednictwem mediów społecznościowych zamieścił prezydent Warszawy – Rafał Trzaskowski. Polityk w swoim wpisie napisał:

Wojewoda wyraził zgodę na cykliczne organizowanie tzw. Marszu Niepodległości. To nie tylko kolejny przykład wspierania przez obecną władzę skrajnych nacjonalistów. Ta decyzja jest po prostu niezgodna z prawem. Jako prezydent Miasto Stołeczne Warszawa zwróciłem się do sądu o jej uchylenienapisał Rafał Trzaskowski na Facebooku publikując także odwołanie.

Marsz Niepodległości i decyzja sądu

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł na samym początku bieżącego tygodnia poinformował, że podpisał decyzję o rejestracji zgromadzenia cyklicznego „Marsz Niepodległości”. Dodał, także że decyzja w tej sprawie została wydana na trzy lata. Z takim obrotem spraw nie zgodził się warszawski ratusz. W konsekwencji prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zaskarżył tę decyzję do sądu.

Polecamy również: Niepokojące wiadomości. Ryszard Terlecki trafił do szpitala

Informowaliśmy już wcześniej pana wojewodę, że wydarzenie to nie odbywało się cyklicznie. W ubiegłym roku nie odbyło się ostatnie z cyklicznych zgromadzeń organizowane przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległościargumentowała w rozmowie z PAP rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth-Lutyk.

Prezydent wydał zakaz jego organizacji, który został utrzymany postanowieniami sądów dwóch instancji. Oznacza to, że to zgromadzenie nie miało kontynuacji w ciągu ostatnich trzech lat – wskazywała rzeczniczka.

Dziś media poinformowały, że Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił decyzję wojewody mazowieckiego o rejestracji cyklicznego wydarzenia „Marsz Niepodległości”. Tym samym uwzględnił odwołanie warszawskiego ratusza w tej sprawie.

Reakcja Bąkiewicza

Głos w związku z zaistniałą sytuacją za pośrednictwem mediów społecznościowych zabrał Robert Bąkiewicz.

Polacamy również: Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje legenda polskiego kina

Anarchia sądowa ciąg dalszy. Sąd uznał za zasadny wniosek @trzaskowski_ o uchylenie decyzji wojewody mazowieckiego o zarejestrowaniu naszego zgromadzenia cyklicznego. Marsz Niepodległości i tak się odbędzie. Zapraszamy 11.11 do Warszawy – Niepodległość nie na sprzedaż!napisał Robert Bąkiewicz.

 

Źródło: Polsat News, RMF FM

Polecamy także: 

Zaskakująca sytuacja także w PE. Morawiecki: „Proszę mi nie przeszkadzać” (wideo)

Mocne słowa także o rzecznik Straży Granicznej. Rachoń nie wytrzymał

Zaskakujące także słowa brytyjskiego gwiazdora o Polsce. Mało kto się spodziewał

Jachira także będzie mieć poważne problemy? Mocne słowa polityka PiS (wideo)