Zaskakująca sytuacja w PE. Morawiecki: „Proszę mi nie przeszkadzać” (wideo)

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w debacie o praworządności w Parlamencie Europejskim. Do sieci trafiło nagranie, na którym ujęto fragment przemówienia szefa polskiego rządu. Jednak w pewnym momencie wypowiedź Mateusza Morawieckiego została przerwana. O co chodziło?
Polecamy także: Kłopoty Magdaleny Ogórek? Iwona Hartwich podjęła poważne kroki
Nie ulega wątpliwości, że stosunki między polskim rządem a Unią Europejską od dłuższego czasu nie należą do najlepszych. W dodatku ostatnie wydarzenia w naszym kraju dodatkowo pogłębiły ten stan. Mowa tu przede wszystkim o ostatnim wyroku polskiego Trybunału Konstytucyjnego.

TK dokonało oceny zgodności z Konstytucją RP wybranych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej. Jest to efekt złożonego do Trybunału Konstytucyjnego wniosku przez premiera Mateusza Morawieckiego. Trybunał stwierdził niezgodność niektórych przepisów traktatu o Unii Europejskiej z polską ustawą zasadniczą.
Wyrok Trybunału Konstytucyjnego został negatywnie odebrany przede wszystkim przez polską opozycję. W związku z tym w między innymi w Warszawie i innych miastach w kraju odbyły się manifestację, które miały być wyrazem przede wszystkim prounijnych nastrojów w społeczeństwie.

Polecamy także: Kłopoty Magdaleny Ogórek? Iwona Hartwich podjęła poważne kroki

Pojawiły się także zdania, że działania rządu mają na celu doprowadzenie do Polexitu. Na ten temat tych doniesień wypowiedział się za pośrednictwem mediów społecznościowych szef rządu Mateusz Morawiecki, który stwierdził, że jest to fake news.
– Polexit to fake news i wymysł chorej wyobraźni opozycji. Mówiłem to dziś wyraźnie z trybuny sejmowej, bo w polityce, jak w życiu, bywają momenty kulminacyjne, gdy należy głośno i jednoznacznie wyjaśnić pewne kwestie, kiedy ilość kłamstw, niedomówień i manipulacji opozycji i mediów osiągają stężenie krytyczne – napisał za pośrednictwem mediów społecznościowych Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki na debacie w PE

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w debacie o praworządności w Parlamencie Europejskim. Do sieci trafiło nagranie, na którym ujęto fragment przemówienia szefa polskiego rządu. Jednak w pewnym momencie wypowiedź Mateusza Morawieckiego została przerwana.
Polecamy także: Kłopoty Magdaleny Ogórek? Iwona Hartwich podjęła poważne kroki

W pewnym momencie Pedro Silva Pereira przerwał wypowiedź polskiego szefa rządu. W odpowiedzi Mateusz Morawiecki odparł, że został poinformowany o tym, że zostanie mu przyznane 35 minut czasu. Wiceprzewodniczący Pereira naciskał dalej. W tej sytuacji premier odparł, że:

Już kończę, ale proszę mi nie przeszkadzaćpowiedział Morawiecki.

Nagranie z tej sytuacji poniżej.

Źródło: Twitter, wPolityce

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek także zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej także zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza