Nowy sondaż wyborczy. Niezbyt dobre wieści dla Tuska i KO

Nowy sondaż wyborczy Social Changes dla portalu wPolityce. Wynika z niego, że w dalszym ciągu na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica, na której czele stoi Prawo i Sprawiedliwość.

Polecamy także: Wielkie zaskoczenie. Znany dziennikarz TVP odchodzi do TVN?

W dodatku przewaga formacji rządzącej delikatnie zwiększyła się w porównaniu do poprzedniego wyniku badania nad drugim miejscem, na którym jest Koalicja Obywatelska z Platformą Obywatelską. Taki stan rzeczy bez wątpienia jest dobrą wiadomością dla formacji rządzącej.

Trzecie miejsce przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni. Próg wyborczy przekroczyła jeszcze Konfederacja oraz także Lewica. Z kolei z wynikiem poniżej 5 proc. znalazły się Polskie Stronnictwo Ludowe, Kukiz’15 oraz także Porozumienie Jarosława Gowina. Jak dokładnie wyglądają wyniki badania przeprowadzonego przez Social Changes dla portalu wPolityce?

Polecamy także: Szokująca wiadomość. Polityk PiS nie żyje. Miał wypadek samochodowy

Na krajowym podwórku politycznym w ostatnim czasie dzieję się sporo. Jednym z głównych tematów jest przede wszystkim sytuacja na granicy Polski z Białorusią. Coraz częściej media obiegają wiadomości o szokujących incydentach, które mają miejsce przy granicy z naszym wschodnim sąsiadem. Głośno było także na temat relacji między polskimi władzami a Unią Europejską.

Nowy sondaż wyborczy

Nowy sondaż wyborczy Social Changes dla portalu wPolityce. Na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica, która w omawianym badaniu otrzymała 39 proc. Jest to taki sam wynik jak w poprzednim badaniu.

Polecamy również: Wybuch śmiechu w Sejmie. Zalewski przekręcił nazwę swojej nowej partii (wideo)

Z kolei tuż za obozem rządzącym jest Koalicja Obywatelska z Platformą Obywatelską i Donaldem Tuskiem na czele. Największa formacja opozycyjna w Sejmie w badaniu Social Changes otrzymała 25 proc., co oznacza spadek poparcia o 1 pkt. proc. i tym samym minimalne zwiększenie straty do obozu Zjednoczonej Prawicy.

Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni. Formacja polityczna byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN uzyskała 12 proc. – tyle samo co poprzednio.

Próg wyborczy przekracza jeszcze Konfederacja. Sojusz Ruchu Narodowego, środowiska Janusza Korwin-Mikkego i Grzegorza Brauna otrzymał 9 proc. Jest to spadek o 1 pkt. proc. Za Konfederacją jest Lewica z 8 proc. (poparcie bez zmian).

Polecamy także: Dramatyczny wpis Magdaleny Ogórek. W tle rodzinna tragedia dziennikarki

Po 2 proc. badanych – tyle, ile w poprzedniej fali – zadeklarowało poparcie dla Kukiz‘15 i Polskiego Stronnictwa Ludowego. 1 proc. respondentów wskazało na Porozumienie Jarosława Gowina; poprzednio było to 0 proc. Deklarowana frekwencja wynosi 62 proc. – wzrost o 2 punkty procentowe.

Źródło: wPolityce

Polecamy także przeczytać: 

Szokujący wpis także Wałęsy. Jest reakcja Cenckiewicza i Wyszkowskiego

Nowy sondaż wyborczy. Fatalne wieści także dla trzech partii

Polska pogrążona także w głębokim smutku. Nie żyje legendarny aktor i gwiazda telewizji

Olejnik także zakpiła z Kaczyńskiego. Ogórek mocno jej odpowiedziała

Kłeczek również bezlitosny dla Kropiwnickiego w TVP. „Pan poseł taki nadpobudliwy” (wideo)