Najnowszy sondaż wyborczy. Zmiana poparcia dla PiS i KO

Nowy sondaż wyborczy CBOS. Wynika z niego, że na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość. Formacja rządząca w tym badaniu odnotowała delikatny wzrost poparcia. Druga jest Koalicja Obywatelska, która zalicza także niewielki wzrost poparcia w badaniu CBOS. Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni.

Polecamy także: Nowy sondaż. Tylko jedna partia ma powody do zadowolenia

Próg wyborczy przekracza jeszcze Konfederacja, która zalicza spadek poparcia. Dalej jest także Lewica, której wynik dałbym możliwość pozostania w Sejmie.

Z kolei złe wieści płyną do Polskiego Stronnictwa Ludowego – Koalicji Polskiej i  Kukiz’15 – wymienione ugrupowania polityczne w badaniu CBOS nie przekroczyły wyniku wymaganego progu wyborczego.

Polecamy także: Tego Gowin się nie spodziewał? Dostał mocne pytanie o TVP (wideo)

W ostatnich dniach głównym tematem poruszanym w mediach jest przede wszystkim sytuacja na granicy Polski z Białorusią. Jej kryzysowy charakter doprowadził do podjęcia decyzji o wprowadzeniu w części województw podlaskiego i lubelskiego w pasie przy granicy z Białorusią stanu wyjątkowego. Na miejscu cały czas działają polskie służby.

Nowy sondaż wyborczy CBOS

Z sondażu CBOS wynika, że bez zmian na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość. Formacja rządząca w omawianym badaniu otrzymała 29 proc. Jest to wzrost o jeden punkt procentowy. Z kolei druga jest Koalicja Obywatelska z Platformą Obywatelską na czele. Największa opcja opozycyjna otrzymała 18 proc., co jest wzrostem o 1 pkt. procentowy.

Polecamy także: Tragiczny wypadek drogowy. Nie żyje polityk PiS

Na trzecim miejscu jest Polska 2050 Szymona Hołowni. Formacja polityczna byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN otrzymała 12 proc., co oznacza takie samo poparcie jak w poprzednim badaniu. Z kolei poza podium znalazła się Konfederacja. Sojusz Ruchu Narodowego, środowiska Janusza Korwin-Mikkego i Grzegorza Brauna otrzymała 6 proc., co oznacza spadek o 2 pkt. proc. Lewica otrzymała 5 proc., a więc tyle samo co poprzednio.

Złe wieści dla PSL i Kukiz’15

Poza Sejmem znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska – 2 proc. Z kolei tylko 1 proc. odnotował Kukiz’15. Inna partia 1 proc. Nie wie na kogo głosować 22%. Z kolei udzielenia odpowiedzi odmawia 4%.

Polecamy także: Tusk mocno do Morawieckiego. Bezlitosna odpowiedź Patryka Jakiego

Mimo wzrostu o 1 punkt proc. potwierdził się ubiegłomiesięczny spadek poparcia dla PiS (29%). Pozostałe ugrupowania: KO 18% (+1 pp), Polska 2050 12%, Konfederacja 6% (-2 pp), Lewica 5%, PSL-KP 2%, Kukiz’15 1%, inna 1%. Nie wie na kogo głosować 22%, odmawia odpowiedzi 4%poinformował CBOS za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Źródło: CBOS, DoRzeczy

Polecamy także: 

Kozidrak prowadziła po alkoholu. Jest wyrok sądu

Były kapitan reprezentacji Polski także nie wytrzymał. Mocne słowa o Sterczewskim

Kolejny cios dla Kurdej-Szatan. Tego mogła także się nie spodziewać

Polityk Konfederacji także nie wytrzymał. Stanowcze słowa do Tuska

Problemów Kurdej-Szatan także ciąg dalszy. To już oficjalne