Magdalena Ogórek nie wytrzymała. Mocny apel do dziennikarzy TVN (wideo)

Dziennikarka TVP – Magdalena Ogórek zwróciła się z apelem do dziennikarzy stacji telewizyjnej TVN24. Wypowiedź gwiazdy TVP dotyczyła ostatnich relacji między telewizją publiczną a komercyjną stacją. Prowadząca program „W kontrze” wspomniała również ostatnią falę bardzo krytycznych komentarzy skierowanych pod adresem muzyka i lidera formacji Kukiz’15 – Pawła Kukiza.

Polecamy także: Nowy sondaż: PiS liderem ze sporą przewagą nad partiami Tuska i Hołowni

Chodzi dokładnie o wydarzenia z 11 sierpnia, kiedy to Sejm obradował nad nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji, a Paweł Kukiz wraz z dwoma posłami swojej formacji udzielił poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości.

Ogórek w trakcie programu stwierdziła, że hejt na Kukiza nakręciła komercyjna telewizja. Dziennikarka mówiła także, że jeszcze kiedyś jej zdaniem TVN trzymało się pewnych granic i standardów. Z kolei teraz stała się „szczujnią”. Ogórek w trakcie programu dopowiadał Jarosław Jakimowicz. Co jeszcze powiedziała popularna dziennikarka Telewizji Polskiej?

Magdalena Ogórek i apel do dziennikarzy TVN24

Spór między stacjami TVP i TVN trwa już od pewnego czasu. Coraz częściej obie strony obrzucają się oskarżeniami. Ponad miesiąc temu głośno w mediach było o konflikcie między Magdaleną Ogórek, a dawną gwiazdą „Dzień dobry TVN” – Kingą Rusin. Przedmiotem sporu był wpis Rusin opublikowany na portalu społecznościowym Instagram. Celebrytka odniosła się w nim do ostatnich wydarzeń wokół „lex TVN” i przy tej okazji wspomniała o dwójce prowadzących TVP – Magdalenie Ogórek i Jarosławie Jakimowiczu (wpis na Instagramie z 30 lipca).

Polecamy także: Beata Kozidrak zatrzymana przez policję. Szokujący powód

Pisowscy czynownicy i reżimowe kreatury: Jakimowicze i Ogórki, aż się ślinią z podniecenia patrząc na atak na TVN. Mówią publicznie o dziennikarzach wolnych mediów per „szmaciarze” i zarzucają im przyjmowanie srebrników od „obcego kapitału”. Marzy im się PRL, marzy im się polska Białoruś bez wolnych mediównapisała Kinga Rusin.

Z kolei teraz media obiegła wypowiedź Magdaleny Ogórek, która padła w programie „W kontrze”. Dziennikarka wspomniała o hejcie, który spotkał Pawła Kukiza.

Polecamy także: Szokujące słowa Jachiry w Sejmie. Tego jeszcze nie było (wideo)

Ten hejt na Pawła Kukiza, i muszę to z przykrością stwierdzić, nakręciła telewizja komercyjna w sposób straszny. Ci, którzy mieli, mają cały czas te frazesy o miłości na ustach, nakręcili po prostu taką machinę hejtu, że to się w głowie nie mieści – powiedziała Magdalena Ogórek. – Wiesz, jak to się nazywa? Cała prawda, całą dobę, wolne media – wtrącił Jarosław Jakimowicz. – Ale tak się nie robi, nie szczuje się na ludzi, a tymczasem pani Monika i inna pani Katarzyna powie, że to telewizja publiczna jest winna temu czy tamtemu – kontynuowała prowadząca.

W dalszej części programu Magdalena Ogórek zaapelowała do dziennikarzy TVN24

– Jedną rzecz warto zaznaczyć, bo takiego czegoś nigdy nie mieliśmy w medialnej przestrzeni publicznej w Polsce. To telewizja TVN24 zaczęła i ruszyła z nagonką na dziennikarzy telewizji publicznej. To oni pierwsi zaczęli nas atakować – powiedziała Magdalena Ogórek, wskazując, że zaczęło się od nazywania TVP „telewizją reżimową”.

Polecamy także: Jakubiak zaregował na kontrowersyjny wpis Stuhra. Mocna riposta byłego posła

Później ta granica była przesuwana coraz dalej, coraz dalej. To, co się dzieje od roku, to jest szczucie na nas, gdzie my wykonujemy tak samo pracę jak wy, szanowni koledzy z TVN24. I tak samo jak komuś, być może, nie odpowiada nasza praca, tak komuś nie odpowiada wasza. Tylko trzeba to szanować. Wy macie swoich widzów, my pewnie mamy swoich, natomiast szczucie i takie cały czas podbijanie nienawiści w stosunku do nas… Co zrobicie, jak nam się coś złego stanie? – zapytała prowadząca program „W kontrze” na antenie TVP Info.

 

Źródło: Wprost, TVP

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił także Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź

Polska pogrążona w smutku. Nie żyje legendarny polski aktor