Dziennikarka TVP bezlitosna dla Tuska. Napisała to wprost

Dziennikarka TVP – Dominika Cosic odniosła się do wpisu redaktor Dominiki Wielowieyskiej na temat Donalda Tuska i Komisji Europejskiej w kontekście ostatnich napiętych relacji między polskim rządem a Unią Europejską.

Polecamy także: Beata Kozidrak zatrzymana przez policję. Szokujący powód
Były premier na antenie stacji telewizyjnej TVN mówił o karach finansowych, które zagrażają Polsce z powodu działania Izby Dyscyplinarnej w Sądzie Najwyższym oraz także wątpliwości co do wyższości prawa krajowego nad prawo UE.
Szef Platformy Obywatelskiej powiedział, że prowadzi rozmowy z najwyższymi unijnymi urzędnikami i przekonuje ich, że „karanie Polski jako państwa, jako całości, nie będzie miało większego sensu”.

Dziennikarka TVP – Dominika Cosic odniosła się do wpisu redaktor Dominiki Wielowieyskiej na temat Donalda Tuska

Donald Tusk był gościem „Jeden na jeden” w TVN24. Aktualny szef Platformy Obywatelskiej powiedział, że „jest blisko tego, żeby przekonać te osoby, instytucje, które podejmują decyzje, by w sposób wyrazisty rozróżniały to, co jest złym rządem, a to, co jest Polską i interesem Polski”. – Mogę powiedzieć, że wysłuchano mojej argumentacji, że karanie Polski jako państwa, jako całości, nie będzie miało większego sensu – przekazał.
Polecamy także: Szokujące słowa Jachiry w Sejmie. Tego jeszcze nie było (wideo)

Musimy twardo stawać przeciwko łamaniu polskich sędziów tutaj w Polsce, ale nie używałbym argumentu, że w związku z tym Polska i Polacy powinni być ukarani finansowo na dużą skalę. Ciągle jest czas, żeby temu nieszczęściu zapobiec. Kary związane ze skargą Komisji do Trybunału związane z istnieniem Izby Dyscyplinarnej są uciążliwe i zupełnie niepotrzebne, ale mówimy też o większych pieniądzach, o zagrożeniu wstrzymania pomocy z Funduszu Odbudowyzaznaczył gość TVN24.


Donald Tusk podkreślił także, że z jego rozmów z europarlamentarzystami, szefową Komisji Europejskiej i unijnymi komisarzami „wynika jedna rzecz”.

Ostatnia rzecz, która przychodzi do głowy moim rozmówcom, to zrobienie czegoś, co wypchnie Polskę z Unii Europejskiejmówił.

Z kolei do słów Tuska za pośrednictwem mediów społecznościowych odniosła się Dominika Wielowieyska na Twitterze.

Polecamy także: Jakubiak zaregował na kontrowersyjny wpis Stuhra. Mocna riposta byłego posła

Ciekawa taktyka Tuska: przekonuje KE, by nie wiązać praworządności z pieniędzmi unijnymi czyli to Tusk w Unii załatwi, by pieniądze jednak popłynęły. By nie karać wszystkich Polaków za szkodliwą działalność PiS. Ten przekaz był przede wszystkim powodem wizyty w TVN 24napisała dziennikarka.

Na jej wpis zaregowała dziennikarka TVP

Tym samym pan przewodniczący Tusk zasugerował, że KE jest skrajnie upolityczniona i wypłacanie funduszy unijnych jest kwestią dobrej lub złej woli KEnapisała dziennikarka TVP.

 

Źródło: TVN24, Twitter

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź

Polska pogrążona w smutku. Nie żyje legendarny polski aktor