Kamil Durczok Nie żyje. Podano przyczyny śmierci dziennikarza

Nie żyje Kamil Durczok – znany dziennikarz, który w trakcie swojej kariery dziennikarskiej był związany z największymi stacjami telewizyjnymi w Polsce. W związku z zaistniałą sytuacją oficjalny komunikat ws. śmierci Kamila Durczoka przekazało Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Polecamy także: Nowy sondaż. Tylko jedna partia ma powody do zadowolenia

Kamil Durczok był przez wiele lat związany między innymi z Telewizją Polską. To właśnie na antenie publicznego nadawcy występował w roli prowadzącego „Wiadomości”. Kolejno jego dziennikarka ścieżka kariery skierowała go do stacji telewizyjnej TVN, gdzie prowadził serwis informacyjny „Fakty”. Między 2016 a 2019 rokiem Kamil Durczok był wydawcą i redaktorem naczelnym portalu Silesion.pl.

Polecamy także: Tego Gowin się nie spodziewał? Dostał mocne pytanie o TVP (wideo)

W ostatnim czasie na temat Kamila Durczoka było głośno przede wszystkim za sprawą kolizji, do której doprowadził w 2019 roku na autostradzie A1 w okolicy Piotrkowa Trybunalskiego. W ostatnim czasie Kamil Durczok często zabierał głos za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na temat śmierci wypowiedzieli się także jego znajomi i rodzina. Kamil Durczok zmarł w wieku 53 lat.

Nie żyje Kamil Durczok

Dziś rano media obiegła informacja o śmierci Kamila Durczoka. Popularny dziennikarz miał zostać wczoraj przyjęty do szpitala około godziny 13.45 na oddział Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych, a następnie przekazany na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Polecamy także: Tragiczny wypadek drogowy. Nie żyje polityk PiS

Oficjalny komunikat ws. śmierci Kamila Durczoka przekazało Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Z komunikatu wynika, że Kamil Durczok zmarł w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia.

Pacjent został przyjęty wczoraj o godzinie 13:45 na Izbę Przyjęć, przekazany na oddział Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych, a następnie przekazany na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii” – podało biuro prasowe placówki.

Stan pacjenta określano jako bardzo ciężki. Pacjent zmarł o godzinie 4:23 (16.11 br.) w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia” – czytamy w komunikacie szpitala.

Polecamy także: Tusk mocno do Morawieckiego. Bezlitosna odpowiedź Patryka Jakiego

Na temat śmierci Kamila Durczoka głos zabrał między innymi Jerzy Buzek za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Jest taka pieśń, w której Okudżawa śpiewał o Wysockim: „Jak potrafił, tak żył, a bezgrzesznych nie zna przyroda”. Panie Redaktorze Durczok, zasmucał nas Pan czasem bardzo, dziś zasmucił znowu. Odpocznij teraz i zaznaj spokoju. Głębokie wyrazy współczucia dla rodziny i bliskichnapisał polityk.

Kamil Durczok miał 53 lata.

Źródło: RMF FM

Polecamy także: 

Kozidrak prowadziła po alkoholu. Jest wyrok sądu

Były kapitan reprezentacji Polski także nie wytrzymał. Mocne słowa o Sterczewskim

Kolejny cios dla Kurdej-Szatan. Tego mogła także się nie spodziewać

Polityk Konfederacji także nie wytrzymał. Stanowcze słowa do Tuska

Problemów Kurdej-Szatan także ciąg dalszy. To już oficjalne