Kontrowersyjne wystąpienie Jachiry w Sejmie. Jest decyzja komisji etyki

Komisja etyki podjęła decyzję w sprawie wystąpienia w Sejmie posłanki Koalicji Obywatelskiej – Klaudii Jachiry. Chodzi dokładnie o zmienioną wersję „Roty”, którą to znana polityk postanowiła wygłosić w trakcie swojego wystąpienia z października bieżącego roku w Sejmie. Dziś media obiegła wiadomość na temat decyzji podjętej w tej sprawie przez komisję etyki.

Polecamy także: Nowy sondaż. Tylko jedna partia ma powody do zadowolenia

Klaudia Jachira to posłanka z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Polityk słynie przede wszystkim za sprawą swoich barwnych, a niekiedy także kontrowersyjnych wystąpień oraz wypowiedzi. W ostatnim czasie głośno było przede wszystkim za sprawą dwóch przemówień posłanki w Sejmie. Jedno z nich dotyczyło wyżej wspomnianej przeróbki wersji „Roty”.

Polecamy także: Tego Gowin się nie spodziewał? Dostał mocne pytanie o TVP (wideo)

Z kolei druga dotyczy wystąpienia, w trakcie którego posłanka rozrzucała kartki wokół sejmowej mównicy. W ostatniej sytuacji na zachowanie posłanki Koalicji Obywatelskiej zaregowała wicemarszałek Sejmu – Małgorzata Kidawa-Błońska, która wówczas wezwała Jachire do posprzątania rozrzuconych kartek.

Komisja etyki podjęła decyzję w sprawie Klaudii Jachiry

Klaudia Jachira w połowie października bieżącego roku z sejmowej mównicy przedstawiła zmienioną wersję „Roty”. Taka sytuacja nie wszystkim przypadła jednak do gustu. Sprawa posłanki trafiła do komisji etyki, która odrzuciła jednak wniosek o ukaranie posłanki Koalicji Obywatelskiej. Na ten temat głos zabrała wiceprzewodnicząca komisji – Monika Falej z Lewicy.

Polecamy także: Tragiczny wypadek drogowy. Nie żyje polityk PiS

Były dwa wnioski – mój o niekaranie, bo za ironię i za wyraz artystyczny nie powinno się karać – i był wniosek, przeciwny, by ukarać panią posłankę. PiS i PSL proponowały, by zwrócić posłance uwagę. Na szczęście, ten wniosek nie miał większościpowiedziała PAP wiceprzewodnicząca komisji Monika Falej (Lewica).

Polecamy także: Tusk mocno do Morawieckiego. Bezlitosna odpowiedź Patryka Jakiego

Nigdy nie karaliśmy za to, że się komuś sposoby wyrazu artystycznego i ironia nie podobają. Często jest podnoszone, że nie powinniśmy dyskutować z czyimiś opiniami i nie powinniśmy ich oceniać i karać. To często PiS podnosi na komisji, jeżeli chce, żeby kogoś nie ukaraćoceniła Falej.

Źródło: Dziennik, Polsat News

Polecamy także: 

Kozidrak prowadziła po alkoholu. Jest wyrok sądu

Były kapitan reprezentacji Polski także nie wytrzymał. Mocne słowa o Sterczewskim

Kolejny cios dla Kurdej-Szatan. Tego mogła także się nie spodziewać

Polityk Konfederacji także nie wytrzymał. Stanowcze słowa do Tuska

Problemów Kurdej-Szatan także ciąg dalszy. To już oficjalne