Nie żyje polityk PiS. Premier przekazał bardzo smutną wiadomość

Nie żyje Józef Leśniak – wicewojewoda małopolski. Wiadomość na temat śmierci polityka potwierdził za pośrednictwem mediów społecznościowych szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki. Józef Leśniak miał 54 lata.

Polecamy również: To cios dla prezydenta Niemiec. Kijów podjął stanowczą decyzję

Józef Leśniak urodził się 6 marca 1968 roku w Limanowej. W trakcie swojej kariery politycznej wykonywał między innymi obowiązki posła VIII kadencji Sejmu. Z kolei w latach od 2019 do 2022 piastował urząd wicewojewody małopolskiego.

Polecamy również: Leszczyna zaatakowała Kaczyńskiego. Prezes PiS szybko odpowiedział (wideo)

W młodości wyjechał z Polski do Francji. To właśnie tam w roku 1992 uzyskał licencjat na Université Nancy-II. Następnie podjął się tam pracy w administracji jednej z gmin oraz w administracji departamentu Meurthe i Mozela.

Do Polski wrócił w drugiej połowie lat 90. W 1998 roku uzyskał tytuł magistra z politologii i nauk społecznych na Uniwersytecie Śląskim. Na początku nowego tysiąclecia ukończył studia podyplomowe z zarządzania gospodarką europejską, które podjął na SGH.

Polecamy również: Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje wielka polska bohaterka i legenda

Politycznie był związany z Prawem i Sprawiedliwością. W 2010 i 2014 roku uzyskał mandat radnego powiatu nowosądeckiego. Wykonywał także obowiązki przewodniczącego klubu radnych powiatowych PiS.

Nie żyje Józef Leśniak

Józef Leśniak wystartował w wyborach parlamentarnych, które odbyły się w 2015 roku i uzyskał wówczas mandat posła. Z kolei cztery lata później nie udało mu się otrzymać poselskiej reelekcji. W grudniu 2019 został powołany na stanowisko drugiego wicewojewody małopolskiego.

Polecamy również: Wyburzyć Pałac Kultury? Jednoznaczna postawa Polaków (WYNIKI)

Na temat śmierci polityka głos zabrał między innymi szef polskiego rządu – Mateusz Morawiecki.

Z ogromnym smutkiem przyjąłem informację o śmierci Józefa Leśniaka – Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, I Wicewojewodę Małopolskiego, samorządowcaczytamy.

Polecamy również: Ten polityk zastąpi Andrzeja Dudę? Zaskakujący wynik sondażu

Zapamiętam go na zawsze jako wspaniałego i odważnego człowieka, oddanego Polsce i swojemu regionowi. Niech spoczywa w pokojunapisał szef polskiego rządu.

Na temat śmierci polityka głos zabrał także wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

To dla nas wszystkich ogromna strata. Z wielkim bólem przyjąłem wiadomość o śmierci Józefa Leśniaka – I Wicewojewody Małopolskiego.
Dla Niego zawsze najważniejsza była Polska. Był wielkim patriotą, oddanym sprawie naszej Ojczyzny. Służba Najjaśniejszej Rzeczypospolitej – tak postrzegał swoją misję w Urzędzie Wojewódzkim jako I Wicewojewoda Małopolskiczytamy.

Polecamt także: Najnowszy sondaż. Zaskakująca zamiana miejsc w czołówce

Zawsze służył mi radą i wsparciem. Odszedł otoczony rodziną i przyjaciółmi.
Gdy w ostatnich godzinach odwiedzałem Go w szpitalu, choć bardzo cierpiał, resztką sił był w stanie się uśmiechnąć, potrafił dać nam nadzieję…
Panie Wojewodo, dziękuję za Twój Patriotyzm, przywiązanie do Polski i tytaniczną pracę dla niej. Będziemy zawsze pamiętać o Twoim zaangażowaniu. Składam najszczersze wyrazy współczucia Żonienapisał wojewoda.

Źródło: Facebook – Mateusz Morawiecki profil

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)