To cios dla prezydenta Niemiec. Kijów podjął stanowczą decyzję

Frank-Walter Steinmeier – prezydent Niemiec nie pojechał wraz z delegacjami innych państw do Kijowa. Media bardzo szybko obiegła informacja na ten temat, która wybrzmiała bardzo wyraźnie.

Polecamy również: Tusk zaatakował Glapińskiego. Dostał mocną ripostę od byłego senatora PO (wideo)

Według portalu Onet, który opiera się na doniesieniach niemieckiego Bilda – Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nie zgodził się na przyjazd do Kijowa swojego odpowiednika z Niemiec, Franka-Waltera Steinmeiera.

Z informacji podanych przez niemiecki Bild wynika, że prezydent Ukrainy nie chciał się widzieć z Frankiem-Walterem Steinmeierem w Kijowie. Z kolei w sprawie pozostałych delegacji państw Unii Europejskiej wyrażono wolę ich przybycia.

Polecamy również: Tomasz Lis mocno o wyborach na Węgrzech. Dostał szybką ripostę

W kwestii prezydenta Niemiec ma chodzić o jego bliskie związki z Rosją w ostatnich latach. Frank-Walter Steinmeier był także wielkim zwolennikiem budowy gazociągu Nord Stream 2, który od dawna budził wiele negatywnych komentarzy.

Frank-Walter Steinmeier i reakcja Kijowa

Frank-Walter Steinmeier – prezydent Niemiec nie pojechał wraz z delegacjami innych państw do Kijowa. Z podanych wiadomości na ten temat przez Bild wynika, że Kijów poinformował Kancelarię Prezydenta Niemiec, że ​​w tej chwili nie są gotowi na żadne spotkania. Mimo wszystko strona Ukraińska nie wykluczyła takiego spotkania w przyszłości.

Polecamy również: Leszczyna zaatakowała Kaczyńskiego. Prezes PiS szybko odpowiedział (wideo)

Po ceremonii oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Andrzej Duda i Frank-Walter Steinmeier spotkali się, by porozmawiać „w cztery oczy”. Z informacji podanych na stronie prezydenta wynika, że głównym tematem rozmów była realizacja zapisów polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

Polecamy również: Ostateczny cios w Putina i rosyjski sport? Czegoś takiego jeszcze nie było

Frank-Walter Steinmeier w tym tygodniu odwiedził Polskę na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy w rocznicę podpisania polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

Cieszę się ze mogłem z Panem Prezydentem omawiać sprawy zarówno te trudne, jak i te, które stanowią powód do ogromnego zadowolenia i ogromnej dumymówił Prezydent RP po spotkaniu z Prezydentem Niemiec.

Źródło: Onet

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)