Takiego powitania Tuska niewielu się spodziewało. Jest nagranie (wideo)

Donald Tusk i jego przywitanie w Płońsku obiegło internet. Były przewodniczący Rady Europejskiej został przywitany przez burmistrza Płońska – Andrzeja Pietrasika w bardzo tradycyjny sposób. Nagranie z tego momentu bardzo szybko obiegło internet i spotkało się z licznymi komentarzami.

Polecamy także: Beata Kozidrak zatrzymana przez policję. Szokujący powód

Donald Tusk na początku lipca bieżącego roku powrócił do krajowej polityki. Na ten moment z pewnością liczyło wielu działaczy i sympatyków Platformy Obywatelskiej. Przed tą decyzją Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma Obywatelska borykała się z licznymi problemami. Jednym z nich były wówczas słabe notowania w sondażach wyborczych. W dodatku na politycznym horyzoncie pojawiła się Polska 2050 Szymona Hołowni, która stała się poważną konkurencją dla Platformy i kierowanej przez nią Koalicji Obywatelskiej.

Polecamy także: Tego jeszcze nie było. Nagrali posła Nitrasa: „Przez Pana wlazłem…” (wideo)

Od momentu powrotu Donalda Tuska głośno było przede wszystkim na temat jego wizyt w Gdańsku, Szczecinie. Nie ulega wątpliwości, że o przywitaniu byłego premiera w Płońsku także będzie głośno jeszcze przez pewien czas.

Donald Tusk i jego przywitanie w Płońsku

Donald Tusk szybko po powrocie do krajowej polityki wziął się za porządki w szeregach Platformy Obywatelskiej, która borykała się z poważnymi kłopotami. Akrualnie część problemów Koalicji Obywatelskiej, na której czele stoi Platforma wydają się być zażegnane w znacznej mierze.

Polecamy także: Nowy sondaż: PiS liderem ze sporą przewagą nad partiami Tuska i Hołowni

Najnowsze sondaże dają zdecydowanie lepsze poparcie dla KO niż to miało miejsce jeszcze przed powrotem Donalda Tuska. W dodatku nie brak jest zdań, że Tusk jest liderem, którego Platforma od wielu lat nie miała.

Polecamy także: Szokujące słowa Jachiry w Sejmie. Tego jeszcze nie było (wideo)

Donald Tusk jest bez wątpienia dla sporej części działaczy i sympatyków Platformy Obywatelskiej widziany jako wielka nadzieja dla tej formacji politycznej, która oddała władze w 2015 roku na rzecz Prawa i Sprawiedliwości. Spory entuzjazm można było zobaczyć przede wszystkim na konwencji Platformy Obywatelskiej, która odbyła się w Płońsku. Szef Platformy został na niej w bardzo tradycyjny sposób przywitany przez burmistrza – Andrzeja Pietrasika. Włodarz miasta przywitał bowiem byłego przewodniczącego Rady Europejskiej chlebem i solą.

Nagranie z tego momentu prędko trafiło do internetu, gdzie spotkało wiele komentarzy.

Źródło: YouTube

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił także Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź

Polska także pogrążona w smutku. Nie żyje legendarny polski aktor