Legendarna polska aktorka nie żyje. Była gwiazdą PRL

Nie żyje Barbara Połomska. Aktorka znana z takich produkcji filmowych jak między  innymi „Opowieść atlantycka”, „Godziny nadziei”, „Warszawska syrena”, „Eroica”, „Skarb kapitana Martensa”, „Zadzwońcie do mojej żony”. Była uznawana za wielką gwiazdę lat 60. i 70. Występowała także na deskach Teatru Powszechnego w Łodzi. Aktorka słynęła ze swojej urody. Przez krytyków była określana mianem „polskiej Brigitte Bardot”.

Polecamy także: Przewaga PiS zmniejszyła się. Jest najnowszy sondaż

Barbara Połomska była absolwentką szkoły muzycznej i Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, którą ukończyła w 1956 roku. Przez 64 lata była związana z Teatrem Powszechnym w Łodzi. Z kolei w 2015 roku została odznaczona Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Nie żyje Barbara Połomska

Teatr Powszechny w Łodzi poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych o śmierci wybitnej polskiej aktorki – Barbary Połomska, która zmarła 28 lipca.

Artystka przyszła na świat 9 stycznia 1934 w Bydgoszczy. Wystąpiła w trakcie swojej kariery w takich produkcjach jak „Opowieść atlantycka”, „Godziny nadziei”, „Warszawska syrena”, „Eroica”, „Skarb kapitana Martensa”, „Zadzwońcie do mojej żony” i wiele innych. Była także związana z Teatrem Powszechnym w Łodzi.

Polecamy również: Poseł PiS mocno do Gowina. Padły stanowcze słowa

Piękna, utalentowana młoda dziewczyna o jasnych włosach, nazywana przez krytyków polską Brigitte Bardot, zaraz po ukończeniu krakowskiej Szkoły Teatralnej zaczęła grać w Teatrze Powszechnym w Łodzi. Zadebiutowała tu w 1957 roku rolą Elizy w „Pigmalionie” George’a Bernarda Shawa. Wybrała Łódź i pozostała jej wierna. Jako aktorka dzieliła życie pomiędzy scenę i plan filmowy. Basia budowała historię polskiego kina, podróżowała po świecie, była gwiazdą festiwali w Argentynie i Europie. Zawsze jednak wracała do Łodzi. – czytamy w informacji Teatru Powszechnego w Łodzi.

Polecamy także: Przewaga PiS zmniejszyła się. Jest najnowszy sondaż

Była cały czas pełna energii, czerpała z nowych wyzwań artystycznych. Ostatnio widzowie teatralni oglądali Ją w „Branczu” Juliusza Machulskiego i „Wytwórni piosenek” , w której Basi i Michałowi Szewczykowi poświęcony był specjalny wątek, przypminający, że to właśnie Oni współtworzyli legendę Łodzi filmowejpoinformował łódzki teatr.

2 sierpnia odbył się pogrzeb aktorki na Starym Cmentarzu w Łodzi.

Źródło: wp, wikipedia, Teatr Powszechny w Łodzi 

Polecamy również:

Widzowie TVP także pogrążeni w smutku. Znany aktor serialu Telewizji Polskiej nie żyje

Polska pogrążona także w smutku. Nie żyje narodowy bohater

USA: Wygonili reportera TVN z demonstracji. Jest nagranie (wideo)

Alarm w siedzibie TVN. Nagle przerwano jeden z programów (wideo)

Zbliża się koniec TVN24? Mocne słowa wiceprzewodniczącej KRRiT

Cejrowski wygrał z władzami Gdańska. Z tej okazji także pokazał to nagranie (wideo)

Tarczyński uderza w festiwal Owsiaka i TVN. Pokazał również to nagranie (wideo)